Artykuły

Poprzez wygodne krzesło biurowe zadbamy o nasz kręgosłup!

Poprzez wygodne krzesło biurowe zadbamy o nasz kręgosłup!

Problemy z kręgosłupem ma już co drugi Polak – nie ma znaczenia nasz wiek! Chorują osoby aktywne zawodowo, starsze, również młodzież. Schorzenia i ból wynikają przede wszystkim z braku aktywności ruchowej, jak również z faktu, że każdego dnia nadmiernie nasz kręgosłup obciążamy. Jak odciążyć główną oś naszego ciała? Przede wszystkim ważne jest zakupienie odpowiedniego krzesła!

Fotele biurowe obrotowe w naszych domach i biurach

Podstawą zdrowego kręgosłupa jest odpowiednia pozycja podczas siedzenia. O tę jednak trudno, kiedy na fotelach i krzesłach garbimy się, wyginamy i przybieramy nieprawidłowe pozycje. Dobrze dobrane krzesło czy fotel pozwalają na przybranie wygodnej pozycji, ale i na podparcie dla kręgosłupa. Ważne jest to, aby podczas siedzenia móc wygodnie pracować, nie garbić się.
Obecnie wielu producentów dba o to, aby oferowane przez nich krzesła były odpowiednio profilowane. Oznacza to, że najczęściej samo oparcie posiada wypustki, których zadaniem jest masowanie naszych pleców i utrzymywanie odpowiedniej pozycji. Dodatkowo ważny jest również stelaż naszego krzesła – musi być wykonany z trwałych, odpornych na wyginanie materiałów. Fotele biurowe obrotowe projektowane są również tak, aby użytkownik mógł samodzielnie dopasować jego parametry do swoich potrzeb. Regulowana jest wysokość siedziska, odchylenie oparcia oraz kąt odchylenia podłokietników.

Jakie fotele sprawdzą się najlepiej w naszych domach?

Bez wątpienia strzałem w dziesiątkę będzie wybranie fotela zarówno wygodnego, jak i dopasowanego do wnętrza. Musimy jednak pamiętać, aby fotel przede wszystkim wspierał nasze plecy. Szeroki wybór interesujących produktów znajdziemy na stronie krzesloteka.pl. Warto zwracać uwagę na modele posiadające stabilne nogi wykonane z drewna.

Share:
live url live url zobacz wiecje