Artykuły

Jaka lodówka dwudrzwiowa z zamrażarką będzie odpowiednia do dużej kuchni?

Lodówka dwudrzwiowa z zamrażarką nie jest małym urządzeniem, które pozostaje wręcz niezauważone w kuchennej przestrzeni. Chociaż sprzęt tego rodzaju zajmuje sporo miejsca, to jednak wciąż pozostaje częstym wyborem konsumentów. Dlaczego? Czy jest to najlepsze rozwiązanie, które może sprawdzić się m.in. w dużej kuchni? Podpowiadamy!

Lodówka z podwójnymi drzwiami – zalety tego rozwiązania

Wybierając nową lodówkę do przestrzeni kuchennej, warto zastanowić się, jak wiele produktów chcemy w niej przechowywać. Jeżeli wolimy rzadziej chodzić na zakupy, to w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na lodówkę o dużej pojemności, czyli nawet ponad 600 l. Co w takim przypadku może być ciekawą propozycją?

Oczywiście lodówka dwudrzwiowa z zamrażarką! Decydując się na taki wariant, możemy nie tylko przechowywać wiele produktów w standardowej, niskiej temperaturze, ale również je mrozić. Tak naprawdę duże lodówki sprawdzają się nie tylko w wielodzietnych rodzinach. Są również łatwe w obsłudze, a uchwyty do otwierania znajdują się w komfortowym miejscu, czyli na samym środku.

Warto również nadmienić, że w przypadku dużej kuchni lepiej zdecydować się właśnie na większą lodówkę, która lepiej wpisze się w dostępną przestrzeń. Mniejszy model mógłby pozostać ledwo widoczny. 

Lodówka dwudrzwiowa z zamrażarką – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeżeli lodówka dwudrzwiowa jest Twoim marzeniem, to czas dowiedzieć się, na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Przede wszystkim będzie to wspomniana już pojemność. Na przykład urządzenia marki Samsung znajdziemy zarówno w wariantach mających poniżej 600 l, jak i tych, gdzie sięga ona aż 652 l! Czy będzie to więc idealna lodówka dwudrzwiowa? Wymiary także mają znaczenie! W przypadku lodówek Samsung, wymiar jest ten sam, a wewnętrzna pojemność może być większa poprzez zastosowanie cieńszych ścianek i innej izolacji. 

Ciekawym rozwiązaniem jest również stosowana w przypadku lodówek Samsung technologia No Frost. Z jej pomocą możesz zapomnieć o konieczności długiego rozmrażania. Dlaczego? Wewnątrz komór panuje optymalna temperatura i wilgoć, a to zapobiega gromadzeniu się szronu i lodu.

Lodówki dwudrzwiowe z zamrażarką dostępne w ofercie marki Samsung

To jednak nie wszystko, czego można spodziewać się po nowoczesnych lodówkach dostępnych w ofercie Samsung. Ważną kwestią jest również wygląd tych urządzeń. Aby łatwiej było wpasować je w kuchenną przestrzeń, dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych.  

Co jeszcze powinno zwrócić uwagę użytkownika? Będzie to m.in. obecność kostkarki. Ta została umieszczona na zewnętrznych drzwiach, dzięki czemu dostęp do niej został znacząco ułatwiony. Lodówka dwudrzwiowa z kostkarką jest prosta w obsłudze. O tym, że kończy się lód, dowiemy się po zajrzeniu do środka. Pojemnik został wykonany z przezroczystego materiału. Warto wspomnieć także o tym, że najczęściej kupowane w Polsce lodówki to właśnie te od marki Samsung*.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Share:
802.org https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/