Artykuły

Cegła dekoracyjna – najnowsze trendy wnętrzarskie

Lica cegły na ścianie to od wielu lat bardzo modne rozwiązanie we wnętrzach, na które z roku na rok decyduje się coraz więcej osób. Płytki z cegły dostępne są w wielu różnych kolorach. Najpopularniejsze są oczywiście naturalne cegły (rude), ale można zamówić także cegły białe, szare a nawet czarne. Imitacja cegły rewelacyjnie sprawdzi się nie tylko do sielskich wnętrz w popularnym stylu rustykalnym, ale również do industrialnych loftów. Niniejsze artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, jak wykorzystać wszystkie walory dekoracyjne cegły w swoim mieszkaniu.

Płytki jak cegły

Nowoczesne płytki z cegły można śmiało użyć między innymi do wznoszenia oryginalnych ścianek między pokojami. Płytki doskonale nadają się także do wykończenia murków i półek. Wielu projektantów wykorzystuje ich potencjał do obudowy wnęk albo kominków. W tym ostatnim przypadku należy pamiętać oczywiście o tym, aby zamówić nie tylko odpowiednie płytki, ale również specjalną zaprawę odporną na wysokie temperatury. Pamiętać należy także o tym, że płytki dekoracyjne są zawsze dominującymi elementami we wnętrzach, dlatego też to właśnie do nich należy podporządkować pozostałe dekoracje.

Cegły dekoracyjne w kuchni

Lica cegły doskonale sprawdzi się nie tylko w salonach, ale również w aranżacji stylowej kuchni. Płytkami z cegły można obudować na przykład wyspę kuchenną, dzięki czemu można osiągnąć naprawdę nietuzinkowy rezultat. Imitacja cegły bardzo dobrze znosi kontakt z ciepłem, ale niezabezpieczona może niestety przyjmować na siebie tłuszcz. Aby uniknąć takiej sytuacji warto pokryć płytki z cegły specjalnym lakierem ochronnym. Alternatywą jest także popularna cegła klinkierowa, która jak powszechnie wiadomo nie wymaga żadnego dodatkowego zabezpieczenia.

Oryginalne cegły na ścianie w łazience

Ceglane ściany w łazience z miesiąca na miesiąc stają się coraz większą alternatywą dla popularnych płytek łazienkowych. Lica cegły może być także wspaniałym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą zaskoczyć swoich sąsiadów i znajomych. Cegła w łazience charakteryzuje się doskonałą odpornością nie tylko na zabrudzenia, ale również na wilgoć i częste zmiany temperatury. Przy pomocy płytek z cegły można wyróżnić jedną ze ścian (a nawet dwie), dzięki czemu można uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt. Identycznie jak w wielu innych pomieszczeniach cegły w łazience zawsze będą dominującym elementem dekoracyjnym. To właśnie do nich należy dopasować meble, podłogi i pozostałe dodatki.

Share:
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/ Drewniano stalowy hoker w stylu loft