Artykuły

Szezlongi nowoczesne – jak wybrać odpowiednie?

Szezlongi łączą możliwość komfortowego wypoczynku z niezwykłymi walorami dekoracyjnymi. Warto znaleźć miejsce dla takiego mebla w swoim salonie, sypialni bądź w strefie wydzielonej z myślą o odpoczynku. Jak jednak dobierać szezlongi nowoczesne? Na co warto zwracać uwagę? Sprawdź ofertę Italia Style i postaw na idealnie dopasowany szezlong.

Szezlongi nowoczesne – czym się charakteryzują?

Stawiając na szezlongi nowoczesne, tworzysz unikalny wystrój każdego wnętrza. Ten charakterystyczny mebel wypoczynkowy jest bowiem nie tylko komfortowy w użytkowaniu, lecz przede wszystkim wyjątkowo dekoracyjny. Możesz go uzupełnić o ozdobne poduszki lub efektowny koc, ale i pozostawiony sam, bez żadnych dodatkowych elementów, będzie prezentował się niezwykle elegancko.

Szezlong to synonim elegancji i luksusu. Docenisz go za formę, dzięki której wypoczynek będzie oznaczał należytą regenerację. Nie sposób również oderwać oczu od szezlonga, nazywanego zamiennie sofą boczną, który potrafi skupić na sobie całą uwagę domowników i gości.

Szezlong do salonu – wybierz model idealny

Przemyśl, jakie główne funkcje spełnia Twój salon. W jakich sytuacjach i jak często z niego korzystasz. Od tego bowiem zależy wybór formy, kształtu, a także styl szezlonga, na jaki postawisz. Do wyboru masz modele z podłokietnikiem z jednej strony bądź umieszczonymi po obu jego stronach, w zestawie z podnóżkiem, a także szezlong dwustronny z oparciami na obu końcach.

Szezlong z funkcją spania – do strefy wypoczynkowej

Jeśli w Twoim salonie znalazło się miejsce przeznaczone typowo do odpoczynku, a nawet snu, wybierz szezlong z funkcją spania. Za dnia posłuży Ci on jako wygodna leżanka, nocą pozwoli na komfortowy sen, ale i sprawdzi się również w roli dodatkowego miejsca do snu dla gości.

Szezlong nowoczesny – jak zaaranżować przestrzeń za jego pomocą?

Zastanów się, w jaki sposób chcesz zaprojektować i urządzić pomieszczenie, w którym ma zagościć szezlong. Pamiętaj również o tym, że boki i tył szezlonga mogą spełniać rolę oddzielania danej strefy. Innym razem ustawisz je przy ścianie, aby nie ograniczały możliwości poruszania się domowników.

Wybierz wyrazisty kolor, unikalny kształt i ciekawe zdobienia, jeśli szezlong ma się znaleźć w centrum uwagi. Postaw na stonowane odcienie oraz prostą formę, gdy mebel ten stosujesz jako praktyczne uzupełnienie minimalistycznej aranżacji.

W Italia Style znajdziesz szezlongi w wielu kolorach, stylach i formach, dzięki czemu wybierzesz ten, który wpisze się w Twoje gusta i w potrzeby pomieszczenia docelowego.

Share:
live url Sejf do kampera przyczepy na wymiar zobacz