Artykuły

Klasyczne oraz designerskie lampy stojące – gdzie one pasują?

Lampy podłogowe, czyli te stojące na podłodze, są istotnym dodatkiem wielu domowych (ale i biurowych) pomieszczeń. Sprawdzają się one w sypialni, salonie, czy gabinecie. Są one funkcjonalne, ale dzięki swym nowoczesnym kształtom stanowią również niezastąpiony dodatek aranżacyjny.

Designerskie lampy stojące

Włączone do prądu tworzą one niezastąpiony nastój, a zarazem sprawiają, że umeblowanie wnętrza staje się bardziej gustowne. Dlatego warto je wykorzystywać w swoim domu także wtedy, kiedy chce się, by aranżacja została doceniona przez gości. Co ważne, lampy podłogowe można ustawić w każdym wnętrzu – niezależnie od dominującego w nim stylu aranżacyjnego. Jest to możliwe dzięki temu, że na rynku dostępna jest niezwykle szeroka oferta lamp. Są one tak różnorodne, że na pewno świetnie uzupełnią konkretne: klasyczne lub bardzo nowoczesne wnętrze. Na te dwie kategorie można podzielić nie tylko styl wnętrza, ale także same lampy.

Klasyczne lampy stojące

Mają one prostą podstawę i tradycyjny, zazwyczaj tekstylny abażur. Bardzo dobrze komponują się ze stylem wnętrz eleganckich, inspirowanych na przykład stylem glamour. Szczególnie wtedy, gdy abażur posiada delikatne kryształki. Klasyczne lampy podłogowe wpisują się również w salony udekorowane w stylistyce sprzed lat, czyli wnętrza: rustykalne, vintage albo modern classic. Oczywiście takie połączenia nie są zasadą, a lampy klasyczne sprawdzić się mogą również w nowoczesną stylistykę, gdzie będą stanowić pewnego rodzaju przeciwwagę, a zarazem bardzo ciekawy dodatek. Wystarczy tutaj jedynie lekkie nawiązanie do aranżacji, na przykład pod względem kolorystyki. Trzeba jednak zauważyć, że lampy tradycyjne coraz częściej zaczynają się inspirować współczesnymi trendami i tak na przykład proste podstawy zamieniają się w łukowate ramiona.

Nowoczesnej i designerskie lampy stojące

Oferta takich lamp podłogowych jest niezwykle ciekawa, a przede wszystkim różnorodna, gdyż projektanci dosłownie prześcigają się w pomysłach. Wśród ostatnich trendów wymienić można tripody – to znaczy lampy stojące na trzech nogach, z abażurem klasycznym lub np. zamkniętym kloszem. Modne są także lampy inspirowane przemysłowymi reflektorami. Ustawić je można we wnętrzach surowych, industrialnych albo w nowoczesnych loftach. Dopasować je można także do pomieszczeń w stylu skandynawskim. W tych ostatnich doskonałe będą także lampy wykonane z jasnego drewna albo z drewnianymi, delikatnymi detalami. Jak widać, opcji ustawiania lamp podłogowych we własnym domu jest naprawdę wiele i warto się na nie zdecydować, gdyż dodadzą one przytulności, a także elegancji.

Share:
https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/ live url