Spora grupa osób przekonała się, że nieodpowiedni materac, na którym śpi jest przyczyną złego samopoczucia, problemów zdrowotnych oraz kłopotów ze snem. Około 60% osób cierpi z powodu niewygodnego łóżka na bóle kręgosłupa. Większość z nas po ciężkim dniu spędzonym w pracy marzy o chwili relaksu przed telewizorem lub krótkiej drzemce. Jednak kto z nas zasypiałby chętnie ze świadomością, że wstanie z bólem pleców? Warto więc wybrać materac, który będzie odpowiedni dla naszej sylwetki.

Łóżko ze stelażem

Obecnie najbardziej popularne są drewniane łóżka ze stelażem oraz materacem. Odpowiednio dobrany materac nie powinien być zbyt twardy oraz zbyt miękki. Podczas jego wyboru warto zdecydować się na lateksowy, który charakteryzuje się dużą elastycznością. Dzięki temu materac dostosowuje się do budowy ciała, co sprawi, że kręgosłup położony jest w neutralnej pozycji. To z kolei wpływa na prawidłowy obieg krwi. Ponadto można zainwestować w specjalną poduszkę z wgnieceniem na szyję oraz głowę zapewniającą odpowiednie ułożenie głowy.

Share:
Industrialna dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft https://beesafe.pl/porady/odstapienie-od-umowy-kupna-samochodu/ zobacz