Artykuły

Taras naszych marzeń – jak zaprojektować go zgodnie z naszymi oczekiwaniami?

Brak dużego ogrodu nie musi pozbawiać nas przyjemności korzystania ze świeżego powietrza z wysokości leżaka czy krzesła ogrodowego. Nawet niewielki taras okaże się idealnym miejscem do odpoczynku, jak i spotykania się w gronie przyjaciół czy rodziny. Jak przygotować go na gości?
Podstawą jest zadbanie o odpowiednio szczelne drzwi tarasowe oraz kafelki na podłodze tarasu. W przypadku tych pierwszych strzałem w dziesiątkę okażą się drzwi przesuwne, które nie tylko pozwolą na wygodne otwieranie i zamykanie, ale w okresie zimowym skutecznie odizolują nas od chłodnych powiewów wiatru. Współcześnie drzwi przesuwne tworzone są również tak, aby do wnętrza wpuszczać jak największą ilość światła. Dzięki temu pomieszczenie będzie jasne i przestronne. Warto zwrócić uwagę na przeszklenie drzwi przesuwnych – wykorzystane szkło jest wzmocnione, tak, aby było odporne na uderzenia. Jego konstrukcja pozwala także na większa ochronę przed obrażeniami w przypadku rozbicia.

Podłoga tarasowa

Niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiednią podłogę na naszym tarasie. Najpowszechniejszym rozwiązaniem jest stosowanie mrozoodpornych kafli, które posiadają jednolitą powierzchnię. Dzięki nieporowatej strukturze do wnętrza nie wnika wilgoć, brud. Czyszczenie takich kafli jest niezwykle proste.
Innym rozwiązaniem mogą być deski kompozytowe – tworzone są one z naturalnego drewna, plastiku oraz licznych środków konserwujących.

Meble na tarasie

Kluczem do stworzenia wygodnego miejsca wypoczynkowego jest zakupienie odpowiednich mebli ogrodowych. W sklepach topowych producentów znajdziemy meble wykonane z wysokiej jakości mebli technorattanowych oraz z aluminium. Oba te tworzywa odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, wnikanie brudu, odkształcenia, zmienne warunki atmosferyczne. Są także lekkie, przez co ich podnoszenie nie sprawi kłopotu.

Share:
https://beesafe.pl/porady/czy-trzeba-wozic-dowod-rejestracyjny/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ https://beesafe.pl/porady/ucieczka-z-miejsca-kolizji/