Artykuły

Jaka kamera do monitoringu?

Za pomocą systemu monitorującego można zabezpieczyć zarówno prywatną posesję, jak i miejsce użyteczności publicznej, czy firmę. Aby przeciwdziałać włamaniom, kradzieżom, wandalizmowi, warto zdecydować się na zamontowanie kamer, które będą zwiększać bezpieczeństwo i skutecznie zniechęcać do kradzieży.

Najlepsze kamery potrafią przechwytywać zarówno obraz, jak i dźwięk. Decydując się na zakup takiego sprzętu, nie warto decydować się jednak od razu na najlepszą kamerę. Wcześnie należy zebrać informacje, ile kamer chcemy zamontować, jaki obszar chcemy obserwować, jakie panują tam warunki oświetleniowe i jakie jest przeznaczenie monitoringu. Dopiero na tej podstawie trzeba dokonać wyboru określonego sprzętu, najlepiej z pomocą specjalistów, którzy doradzą nam najlepsze rozwiązanie.

Kamery można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Kamery zewnętrzne montuje się przed budynkami, także muszą być odporne na warunki atmosferyczne, kamery wewnętrzne umieszcza się wewnątrz budynków. Kamery różnią się do siebie także budową, chodzi głównie rodzaj obiektywu, dostępne są kamery stacjonarne, tubowe i obrotowe. Kupując taki sprzęt, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na obiektyw oraz przetwornik, którzy ma za zadaniem przekształcać obraz na sygnał elektryczny. To od tych dwóch elementów zależy jakość obrazu, jaki otrzymamy. Trudno jednoznacznie stwierdzić jak obiektyw będzie najlepszy, ale na pewno musi być dopasowany do nagrywanego otoczenia. Kupując kamerę do monitoringu, trzeba określić sposób jej podłączenia. Jeżeli mamy ograniczony budżet, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie przewodowe, droższe, ale bardziej praktyczne, będzie natomiast połączenie bezprzewodowe przez moduł Wi-Fi. Obecnie większość kamer posiada również dodatkowe, ciekawe funkcje, także warto o nie dopytać. Nie można zapominać o rozdzielczości, im większa, tym lepiej, dobre będą takie o rozdzielczości 1,3 Mpix, 2 Mpix, 3 Mpix 5 Mpix, Full HD. Niższe są zarezerwowane dla kamer analogowych, które doskonale sprawdzają się do pracy po zmroku.
Sprawdź kamery do monitoringu.

Share:
https://beesafe.pl/porady/winiety-austria/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ zobacz wiecej