Artykuły

Na co zwrócić uwagę, kupując drukarkę?

Cena materiałów eksploatacyjnych typu tusz czy toner do drukarki potrafi dorównać, a nawet być wyższa od wartości samego urządzenia drukującego. Dlatego tez niezależnie od tego, czy decydujemy się na zakup drukarki laserowej, atramentowej czy igłowej, należy zwrócić uwagę właśnie na materiały eksploatacyjne. Ogromne znaczenie ma tutaj oprócz tonera do drukarki także bęben, od których w duże mierze zależy to, czy drukarka będzie działać prawidłowo oraz ile wyniosą koszty drukowania danej ilości stron tekstu czy grafiki. Czym wiec kierować się podczas kupowania drukarki.

Kupujemy drukarkę – na jaki toner do drukarki się zdecydować?

Toner do drukarki zwykle jest zbudowany z dwóch frakcji, a mianowicie z większych kulek szklanych oraz drobnych kulek zabarwionych żywicą termoplastyczną. Są też dostępne na rynku urządzenia drukujące wyposażone w ciekłe tonery. Toner do drukarki to jeden z najbardziej kosztownych elementów pośród materiałów eksploatacyjnych, tak więc należy podczas wybierania urządzenia drukującego zwrócić uwagę na jego rodzaj. Cena nowego tonera do drukarki często dorównuje cenie nowego urządzenia, tak więc godnym polecenia rozwiązaniem jest dołożenie pieniędzy i kupienie drukarki, gdzie przyszły zakup tonera nie obciąży nadmiernie budżetu.

Toner do drukarki i bęben, a możliwość obniżenia kosztów

Na obniżenie kosztów można też liczyć w przypadku kupienia nieoryginalnego tonera do drukarki, czyli zamiennika czy też można poddać je regeneracji. Jednakże jest tutaj również druga strona medalu takiego rozwiązania, gdyż w wielu przypadkach producenci urządzeń drukujących grożą utratą gwarancji na urządzenie w wyniku stosowania przez użytkownika nieoryginalnego tuszu i tonera do drukarki.

Podczas kupowania drukarki można w niektórych modelach zauważyć, że bęben i toner są ze sobą połączone, a w innych z kolei występują oddzielnie. W przypadku oddzielnego pudełka z tonerem do drukarki od bębna, cena za zasobnik z proszkiem jest niższa. Niestety w przypadku tańszych modelów drukarek wymiana samego bębna nie jest opłacalnym rozwiązaniem i lepiej wówczas kupić nową drukarkę, zamiast wymieniać zepsutą część. Jeśli zaś toner do drukarki jest zintegrowany z bębnem, to można liczyć na to, że podczas każdej wymiany tego elementu, jakość wydruku pozostanie na najwyższym poziomie. Zwykle jednak zakup nowego zasobnika wyniesie więcej niż zakup pudełka z tonerem. Można jednak zdecydować się na zakup tonera do drukarki regenerowanego, ale różnie tutaj bywa z ich jakością i wydajnością.

Tonerów do drukarki szukaj na Print24 – toner do drukarki

Share:
https://hanza.edu.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-mala-inwestycja-wielkie-mozliwosci/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/ https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/