Artykuły

Jaki powinien być dobry kalendarz?

Kalendarz może być wspaniałą pomocą w realizowaniu celów, planowaniu przyszłości i przypominaniu o ważnych spotkaniach. Jednak aby dobrze nam służył, musimy dokładnie przemyśleć jego zakup. Nie wybierajmy pierwszego lepszego kalendarza, jaki wpadnie nam w ręce, ale porównajmy różne modele pod względem kilku parametrów.

Czas

Może się wydawać dziwne, że trzeba się zastanowić, na jaki czas potrzebujemy kalendarze. Większość najbardziej popularnych modeli jest rozpisana na rok kalendarzowy, który zaczyna się w styczniu, a kończy w grudniu. Nie jest to jednak jedyny rodzaj kalendarza. Uczniowie, studenci czy nauczyciele chętnie korzystają z kalendarzy szkolnych. Przykładowo: kalendarz szkolny 2016/17 obejmuje okres od września 2016 do czerwca 2017, więc cały rok szkolny. Na rynku istnieją również kalendarze na półtora roku. Niektórym w ten sposób łatwiej jest planować przyszłość.
Gdzie możemy znaleźć te nietypowe czasowo kalendarze? Dobrym źródłem jest internet. Wpisując w wyszukiwarkę internetową na przykład frazy „kalendarz szkolny 2016/17” czy „kalendarz styczeń 2016-czerwiec 2017” na pewno znajdziemy pewne ciekawe propozycje.

Przestrzeń

Niektórzy korzystają z kalendarza sporadycznie i zapisują w nim tylko najważniejsze terminy i spotkania. Inni prowadzą tam niemalże dzienniki przemyśleń i zapisują listy zakupów, listy rzeczy do zrobienia, numery telefonów i inne ważne dla siebie sprawy. Dla każdego więc przyda się kalendarz o innej przestrzeni na zapiski.
Jeśli notujemy w kalendarzu sporadycznie, nie ma sensu, abyśmy dźwigali ze sobą gruby kalendarz A4, w którym na każdy dzień przeznaczona jest jedna wielka strona. Być może dla naszych potrzeb całkowicie wystarczy kalendarzyk kieszonkowy. Jeżeli zaś lubimy mieć dużo miejsca na notatki, nie wybierajmy małego kalendarza. Brak przestrzeni do zapisywania ważnych dla nas rzeczy będzie nas nieustannie, przez cały rok frustrować, co na pewno będzie niezwykle przykre.

Estetyka

Pamiętajmy, że z kalendarzem, który wybierzemy spędzimy cały rok. Warto zatem, aby zwyczajnie nam się on podobał. Dobierzmy wzór do własnego, osobistego gustu estetycznego. Niektórzy zachwycają się skórzanymi okładkami. Inni wolą komiksowe grafiki. Na rynku dostępnych jest obecnie bardzo wiele różnych modeli i pewne jest to, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Wystarczy tylko przeszukać okoliczne księgarnia, sklepy papiernicze, a także zajrzeć do kiosków czy saloników prasowych. W kalendarzowych poszukiwaniach nieocenionym źródłem jest też oczywiście internet.

Kalendarze na nadchodzący rok znajdziesz na stronie Maximat – kalendarz szkolny 2016/17

Share:
https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/