Artykuły

Meble do jadalni – jakie wybrać?

Profesjonalny dobór mebli do jadalni nie jest możliwy, bez wielopłaszczyznowego przeanalizowania ich specyfiki, wad, zalet i przede wszystkim designu. Nad czym więc warto się zastanowić przed ich zakupem. by inwestycja w nie była jak najbardziej trafna?

Kupujemy stół i krzesła

Zacznijmy od stołu. Jeśli mamy małą jadalnię, dobrym pomysłem będzie zakup prostokątnego lub kwadratowego mebla. W dużych pomieszczeniach o wiele lepiej sprawdzą się rozwiązania okrągłe, zajmujące nieco więcej przestrzeni.

Stół i krzesła zawsze powinny tworzyć aranżacyjną całość. Dużym błędem jest wybór stołu a następnie – dobór w miarę pasujących do niego pozostałych elementów zestawu. Jeśli całość jest zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu, warto poczekać i odłożyć pieniądze, by kupić upragniony zestaw.

Przy wyborze krzeseł pamiętajmy również o ich odpowiednim wymiarowaniu. Wygodny mebel powinien nam dać punkt podparcia gdzieś na wysokości 40 – 50 cm i zajmować około 60 cm szerokości stołu. Niezależnie od tych wymiarów, zawsze należy zadbać o ciągi komunikacyjne pomiędzy meblami.

Nowoczesność, czy klasyka?

Meble do jadalni mogą mieć dwoistą formę – nowoczesną, bądź klasyczną (sprawdź tutaj). W meblach nowoczesnych, dominującą rolę będą odgrywać metal i szkło, rzadziej tworzywa sztuczne. Z kolei meble klasyczne będą przede wszystkim opierać się na drewnie.

Przy wyborze stylu w jakim wykonane są meble jadalniane, warto sugerować się pozostałą aranżacją wnętrza. Po prostu sprawdźmy, czy w naszej jadalni będą się dobrze prezentowały meble wykonane z drewna.

Postawmy na dwa rodzaje oświetlenia!

Chodź elementy instalacji świetlnej nie są stricte meblami, to jednak od ich prawidłowego doboru zależeć będzie ogólny wystrój pomieszczenia. Lekkie, nastrojowe światło emitowane przez lampy wpustowe LED doskonale podkreśli urok rozwiązań klasycznych. Z kolei ostrzejsze światło dzienne wydobędzie piękno z mebli nowoczesnych.

Choć przy wyborze mebli do jadalni powinniśmy się sugerować odpowiednimi kryteriami, warto szczególną uwagę zwrócić na własne preferencje. Zwłaszcza, że to od nas zależy końcowy wystrój naszej jadalni.

Share:
https://beesafe.pl/porady/niewazny-dowod-osobisty/ Barowy stół kuchenny i dwa taborety https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/