Artykuły

Aparat ubojowy Cash Poultry

Cash Poultry Killer to aparat ubojowy, który przeznaczony jest do drobiu. Jest na naboje i świetnie sprawdza się na przykład na farmach, gdzie niezależność urządzenia od wszelkich źródeł zasilania jest kluczowa.

Cechy aparatu

Aparaty ubojowe CASH stosuje się na całym świecie do rozmaitych obojów. Można go użyć do okazjonalnych ubojów w gospodarstwach rolnych, albo do wszelkiej wielkości
zakładów mięsnych, ewentualnie do wielkich, zautomatyzowanych ubojniach, które mają wydajność aż 450 krów na godzinę. Te aparaty ogłuszają zwierzęta przed ubojem w nagły sposób. Jest to proces nieodwracalny i bezbolesny, dzięki czemu eliminuje się ich stres i cierpienie. Wpływa to pozytywnie na jakość mięsa, a także zwiększa wydajność oraz zysk.

Opisywany aparat jest dobry do uboju między innymi kurczaków, indyków, kaczek oraz gęsi. Dodatkowo cechuje go szybkość w działaniu, ponieważ bolec wyrzucany jest z naprawdę dużą prędkością. Jest stosunkowo łatwy w obsłudze, i doskonale sprawdza się do użytku na farmie. Posiada spust w typie grzybkowym, który uruchamia się dłonią albo palcem. Ma skuteczny oraz lekki i dobrze wyważony aparat. Ostatnią zaletą są z pewnością niskie koszty z wykorzystaniem tanich naboi.

Użytkowanie

Nigdy nie należy kierować wylotu lufy w swoją lub kogokolwiek innego stronę. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest odkręcenie pokrywy zamka. Należy to robić w kierunku przeciwnym do ruchu zegara. Dodatkowo trzeba upewnić się, że iglica i spust nie są dobrze
naciągnięte. Jeśli użytkownik ma jakiekolwiek wątpliwości, czy ładunek
wystrzelił, musi traktować go jakby był nowy. Drugim krokiem jest ładowanie. Przed włożeniem amunicji do komory należy upewnić się, że sworzeń jest całkowicie cofnięty. W innym razie, siła głuszenia może być mniejsza. Następnie trzeba założyć zamek z powrotem. W tym punkcie trzeba być pewnym, że iglica umiejscowiona jest w dolnej pozycji. Podczas trzymania aparatu oraz pokrywki zamka wylotem lufy skierowanym w bezpieczną stronę, trzeba dokręcić pokrywę
zamka zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, aż do jej
całkowitego zablokowania. Przygotowanie do strzału również jest ważną czynnością. Tuż przed strzałem trzeba odwieść kurek do usłyszenia i czucia charakterystycznego trzasku. Gdy kurek aparatu jest w pozycji odwiedzionej, to znak, że można przystępować do działania, czyli strzału. By strzelić trzeba odpowiednio ustawić lufę.

Usuwanie łuski

Po strzale by usunąć niewystrzelony nabój, trzeba odkręcić pokrywę zamka i wyjąć go używając do tego kciuka i palca wskazującego.

Czasami zdarzy się konieczność usunięcia niewystrzelonego naboju z komory.

Grafika pochodzi z serwisu Gastrosilesia.pl

Share:
Stolik pomocniczy na laptopa asantuariosc.com m.org