Artykuły

Malowanie skórzanej tapicerki samochodowej

Farbowanie, lakierowanie, renowacja oraz naprawa skórzanej tapicerki samochodowej nie jest wcale aż tak trudnym zadaniem, zwłaszcza jak korzysta się z porządnego lakieru do skóry samochodowej. Problem ciągle wycierającej się farby dotyczy najczęściej wejścia od strony kierowcy. Z biegiem lat oryginalna farba ulega mocnemu wycieraniu, dlatego też inwestycja w porządny lakier do skóry samochodowej może okazać się dla nas zbawieniem.

Farbowanie tapicerki

Do farbowania tapicerki najlepiej kupić specjalny zestaw tonujący, który kupić można w każdym profesjonalnym sklepie z preparatami do samochodu. Jeżeli nasza tapicerka jest mocno pobrudzona, to wcześniej sięgnąć trzeba również po odpowiednie środki czyszczące. Brud najczęściej zbiera się w licu, dlatego też warto wyposażyć się w specjalną szczoteczkę czyszczącą do skóry.

Zanim sięgniemy po lakier do skóry samochodowej musimy pamiętać również o tym, aby przed malowaniem lub farbowaniem dokładnie odtłuścić benzyną całą skórę, aby zapewnić sobie zdecydowanie lepszą przyczepność używanych środków renowacyjnych. Bardzo wiele środków czystości nie radzi sobie niestety z usuwaniem olei, silikonów oraz wosków, dlatego też warto skorzystać z profesjonalnych preparatów.

Renowacja tapicerki

Wszystkie szorstkie miejsca, które powstały w wyniki wytarcia przed naprawą powinno dokładnie się wygładzić za pomocą specjalnego padu szlifującego. Skórę należy wygładzać bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić nici oraz powierzchni skóry. Przy pomocy dobrego rozpuszczalnika możemy pozbyć się starej farby, która nie trzyma się powierzchni. Rozpuszczalnik również powinien poprawić przyczepność środków naprawczych, dlatego też warto skorzystać z tego preparatu.

Wszystkie miejsca, na których doszło do kontaktu farby oraz suchych pęknięć powinno się zamalować specjalną farbą tonującą. W miejscach gdzie występują największe różnice kolorystyczne należy kilkukrotnie nałożyć barwnik. Jeżeli nie chce nam się czekać aż nowa warstwa lakieru do skóry samochodowej wyschnie, to możemy skorzystać ze zwykłej suszarki, która doskonale podsusza całą powierzchnię skóry. Pamiętać należy również i o tym, że nowoczesne barwniki zawierają specjalne środki, które posiadają właściwości wypełniające, dzięki czemu nawet bardzo duże uszkodzenia wierzchniej warstwy mogą być usunięte całkowicie.

Nie tylko lakier do skóry samochodowej

Oprócz lakieru do skóry samochodowej warto na samym końcu skorzystać z specjalnego utrwalacza do skóry, zwłaszcza w obrębie drzwi i siedziska, czyli miejsc, które najbardziej narażone są na wytarcia. Dzięki utrwalaczom znacząco zmniejszy się ścieranie, a nasza skóra samochodowa będzie prezentować się bardzo okazale.

Farbę do silnika Motip spray kupisz na Lakiery24.com

Share: