Artykuły

Potykasz się o własne buty? Zmień do z komodą do przedpokoju!

Urządzając dom lub mieszkanie często zwracamy uwagę nie tylko na wygląd, ale także na funkcjonalność mebli. Jednym z pomieszczeń, które na pewno powinny być urządzone pod kątem użyteczności jest przedpokój. Często jest to niewielki pokój, do którego wchodzi się bezpośrednio z dworu bądź klatki schodowej, dlatego jego funkcjonalne zagospodarowanie jest szczególnie ważne. Obok klasycznych mebli, takich jak szafa z lustrem warto rozejrzeć się za komodą, która dzięki swoim szufladom pomoże zaoszczędzić miejsce w innych pomieszczeniach.

Co włożyć do komody?

Komoda do przedpokoju jest najczęściej wykorzystywana do przechowywania drobnych rzeczy, takich jak parasolki, rękawiczki czy klucze. Fajnym rozwiązaniem jest wykorzystanie komody do przechowywania butów. Pomoże to rozwiązać problem wiecznego potykania się o niepoukładane na podłodze obuwie. Jako, że komody do przedpokoju mają być przede wszystkim funkcjonalne, musimy zwrócić uwagę na pojemność jej szafek. Nie każdy mebel bowiem będzie nadawał się do trzymania, np. zimowych butów z długimi cholewami, albo kobiecych butów z wysokim obcasem. Wysokość komody także jest istotna i powinna być uzależniona od wielkości przedpokoju. W niewielkich pomieszczeniach świetnie sprawdzą się wyższe, ale węższe komody, natomiast w większych przedpokojach – komody niskie i szerokie, do których nie trzeba sięgać wysoko w poszukiwaniu potrzebnych przedmiotów.

Materiał wykonania

Oczywiście należy zwrócić uwagę na trwałość takiego meble i materiał, z którego jest wykonany. Najczęściej komody robi się z drewna. Najtrwalsze są te z dębu, mahoniu bądź sosny. Jeśli chodzi o kolorystykę mebli, powinna wpasować się ona w wystrój całego pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że ciemniejsze kolory optycznie zmniejszają pomieszczenie, co nie jest korzystne w przypadku przedpokoju o niewielkiej powierzchni.

Share:
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ zobacz wiecje https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/