Artykuły

Spray na gardło dla dziecka

Podrażnienie i suchość gardła u dziecka to częsta przypadłość. Wynikać może z infekcji górnych dróg oddechowych, kataru, podczas którego dziecko oddycha przez usta wysuszając gardło czy z przebywania w klimatyzowanych czy nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach. Najskuteczniejszą i najwygodniejszą formą leczenia gardła u dzieci jest spray na gardło.

Delikatne działanie substancji naturalnych

W sprayu na gardło dla dzieci najczęściej znaleźć można łagodnie działające substancje roślinne. Są one bezpieczne dla dziecka, a zarazem skuteczne. Nawilżają, przez co szybko dochodzi do likwidacji suchości i podrażnienia gardła. Ponadto ograniczają przenikanie drobnoustrojów w głąb błony śluzowej, ograniczając rozwój infekcji.

Porost islandzki, miód, propolis, glicerol, prawoślaz, olejki eteryczne czy algi są dopuszczone do stosowania u dzieci powyżej 1 roku życia. Spray na gardło stanowi doskonałą alternatywę dla tabletek do ssania czy syropów, gdyż jest to dobrze tolerowana przez dzieci forma podania leku, działająca dokładnie tam, gdzie tkwi problem zdrowotny.

Wskazania do stosowania sprayu na gardło u dzieci

Kiedy warto podać dziecku spray do gardła? Stany infekcyjne, zapalenie gardła, alergia, zapalenie zatok przynosowych, przebywanie w nadmiernie ocieplonych pomieszczeniach czy znaczne zanieczyszczenia środowiska wymagają nawilżenia śluzówki gardła.

Spray na gardło działa odkażająco, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, eliminuje pieczenie i ból gardła, skutecznie hamuje kaszel i ułatwia połykanie.

Jak wspomóc dziecko podczas infekcji gardła?

W celu złagodzenia podrażnienia gardła u dziecka warto podawać malcowi duże ilości ciepłych napojów; zbyt gorące mogą nadmiernie przesuszać śluzówkę. Można zastosować płukanki ziołowe, jednak dużo łatwiejsze jest zaaplikowanie sprayu na gardło.

Dziecko powinno przebywać w umiarkowanie chłodnym pomieszczeniu, w którym należy zadbać o nawilżenie powietrza. Pomocne są inhalacje z olejków eterycznych oraz zastosowanie domowych syropów z malin czy cebuli.

Do przygotowania artykułu wykorzystano materiały dostarczone przez firmę Tactica – producenta sprayu na gardło Gardimax

Share: