Artykuły

Umeblowanie pokoju dziecka

Dziecięce pokoje powinny stanowić ostoję bezpieczeństwa i komfortu dla malucha. Bez względu na wiek dziecka musimy zadbać o to, aby pomieszczenie było jednocześnie funkcjonalne i przytulne – od tego zależy samopoczucie malucha. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiednich kolorów. Warto wybrać jasne kolory pastelowe, które pomogą zbudować przytulne wnętrze. Jasna kolorystyka może zostać przełamana ciemniejszym dodatkiem. Istotne jest też dopasowanie kilku punktów światła. Jedno powinno znajdować się bezpośrednio przy łóżeczku dziecka.
Kolejnym zadaniem jest dopasowanie mebli!

Meble do pokoju dziecka – jak wybierać?

Meble dla dziecka powinny być dopasowane do jego wieku. W przypadku przedszkolaków niskie regały, szafki i szafa pozwolą na stopniowe uczenie dziecka samodzielności. Szukajmy mebli o zaokrąglonych rogach, aby dziecko przypadkowo nie zrobiło sobie krzywdy. Również łóżko powinno być odpowiednio dopasowane do wieku dziecka – maluchy powinny spać w łóżeczkach ze szczebelkami, dzieciom starszym wygodniej będzie na łóżkach opartych na ramie, wykonanych z trwałego drewna.
Ciekawe modele mebli znajdziemy w sklepie internetowym notodo. Łóżka drewniane dla dzieci odznaczają się ciekawą kolorystyką, trwałymi konstrukcjami oraz cenami przyjaznymi dla naszego portfela.

Share:
zobacz zobacz wiecej https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/