Artykuły

Niewielki przedpokój – co z nim zrobić?

Przedpokoje często stanowią dla nas problem – nie mamy pomysłu jak funkcjonalnie je urządzić, jakie meble wybrać. To błąd, gdyż to tak samo istotna część mieszkania jak kuchnia czy salon. Przedpokój wita gości, nierzadko również stanowi miejsce rozmowy z sąsiadami, którzy wpadli pożyczyć szklankę cukru. Warto zastanowić się, jakie są słabe strony naszego przedpokoju i jak zamienić je w zalety!

Pierwszym krokiem jest krytyczne spojrzenie na przedpokój i zastanowienie się, co najbardziej nam się w nim nie podoba. Później będzie już tylko łatwiej!

Meble, oświetlenie, dodatki

Wybierając kolory do przedpokoju starajmy się celować w te jaśniejsze i chłodniejsze. Dzięki temu optycznie uda nam się powiększyć niewielkie pomieszczenia. Meble do małego przedpokoju również powinny być utrzymane w jasnych kolorach. Wśród nich: szafka na buty – może być niska i jednocześnie służyć za wygodne siedzisko podczas zakładania obuwia. Poza szafką na buty w przedpokoju przyda się również wieszak. Zrezygnujmy ze stojących wieszaków, które zajmą niepotrzebne wiele miejsca. Znacznie lepsze będą wieszaki umieszczane na ścianach.
W przedpokoju warto także umieścić lustro. Unikajmy jednak grubych, ciemnych ram – optycznie przytłoczą pomieszczenie.

Share:
live url https://abweb.com.pl/w-poszukiwaniu-idealnego-wnetrza-meble-loftowe-jako-mistrz-przestrzeni/ Wysoki stolik do kuchni