Artykuły

Szklane dodatki w mieszkaniu

Szkło od dziesiątek lat jest cenionym materiałem, również w dekoratorstwie domów. Obecnie, w czasie największego boomu na design skandynawski szkło i kamionka cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Jakie przedmioty wykonane z tych materiałów kupować? Jak je wykorzystywać?

Wazon – butelka, karafka…

Szklane butelki mogą służyć jako niewielkie wazoniki nawet na polne kwiaty – takie dodatki świetnie dopełnią proste, drewniane meble w stylu skandynawskim. Wazoniki znajdziemy w sklepach dekoratorskich, możemy też wykorzystać stare butelki na mleko, które wiele z nas przechowuje jeszcze w piwnicach. Podobnie ma się sprawa ze szklanymi karafkami, które także będą doskonale prezentować się w roli wazonu. Szkło świetnie uwydatni także mniej oczywiste rośliny – bardzo popularne w ostatnim czasie jest umieszczanie w dużych szklanych naczyniach kwitnących gałązek jabłoni czy innych drzew.

Kamionka w kuchni

Naczynia kamionkowe sprawiają wrażenie solidnych – warto mieć na uwadze, że bardzo łatwo je jednak ukruszyć. Delikatność rekompensuje ich wspaniały wygląd: najczęściej są one utrzymane w kolorach mięty, pudrowego różu, błękitu, lawendy. Kamionkowe talerze, miseczki i filiżanki z pewnością wniosą wiele uroku do każdej kuchni i jadalni.

Share:
zobacz https://goldavocado.pl/komfort-i-styl-w-kuchni-wybierz-idealny-hoker/ https://beesafe.pl/porady/gdzie-potrzebny-jest-paszport/