Każdy z nas czasem odczuwa potrzebę zmiany czegoś w mieszkaniu. Coraz większość popularność zdobywają tzw. narożniki do salonu, które spełniają funkcje nie tylko estetyczną, ale również użytkową i choćby dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas najbliższego remontu.

Wybór – czyli jaki wybrać narożnik?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup narożnika do naszego salonu, warto rozważyć, czego konkretnie szukamy i czego oczekujemy po takim meblu. Czy ma być to tylko element wypoczynku czy ma również spełniać funkcję użytkową? Jeśli w mieszkaniu posiadamy pokój gościnny lub inne miejsce przeznaczone dla gości, których chcemy przenocować, to możemy śmiało wybierać opcję pierwszą. Niemniej, jeśli mieszkanie nie jest przesadnie duże, to powinniśmy poważnie rozważyć zakup narożnika z funkcją rozkładania do spania.

Na rynku na ten moment dominują dwa modele narożników – w kształcie litery „L” oraz „U”. Ten pierwszy model zdecydowanie przeznaczony jest do umieszczenia w rogu pomieszczenia, celem zaoszczędzenia miejsca, z kolei ten drugi jest raczej przeznaczony na środek pokoju. Tylko od nas i od naszego gusty zależy na, który model się zdecydujemy. Jeśli posiadamy więcej miejsca w salonie, możemy spokojnie pomyśleć nad zakupem narożnika w kształcie litery „U”.

Na co zwracać uwagę przy zakupie narożnika?

Najważniejsze w przypadku zakupu jakiegokolwiek wypoczynku do salonu jest oczywiście jest estetyka oraz wygoda. Jeśli nasi domownicy nie należą do najwyższych, raczej nie kupujmy tych z głębokim siedziskiem, bo może się okazać, że siedząc na nim, nasze stopy wisieć będą w powietrzu. Kolejną istotną materią jest oczywiście obicie, z jakiego mebel będzie wykonany. Najprościej będzie kupić oczywiście sztuczną skórę, która jest dość łatwa w utrzymaniu, niemniej, jeżeli w domu mamy zwierzęta, dużo lepszym wyborem okazać się może tkanina antystatyczna. Pamiętajmy o tym, że obicie musi pasować do reszty salonu, a co za tym idzie kolor obicia również jest szalenie istotny – najlepiej kierować się tutaj neutralnymi kolorami (choćby beżowym(, które łatwiej wpasują się w nasz aranż salonu. Niemniej, jeśli nasz salon jest niekonwencjonalny oraz zaaranżowany w nowoczesnym bądź staromodnym stylu, pamiętajmy, aby dobrać odpowiedni kolor narożnika!

Artykuł powstał przy współpracy z internetowym sklepem meblowym http://zamowmeble.pl

Share:
Nowoczesny metalowy kwietnik stojący https://beesafe.pl/porady/winiety-czechy/ zobacz wiecej