Artykuły

Kto rano wstaje… ten jest niewyspany. Mamy na to sposób!

Dla wielu z nas najgorszym momentem w ciągu dnia jest ten, kiedy trzeba podnieść się z łóżka. Wydaje nam się wtedy, że grawitacja działa jeszcze mocniej niż zwykle, albo jakaś niewidzialna siła nie chce nas wypuścić ze swoich objęć.

Często podnosimy się obolali, a pierwsze zetknięcie z zimną podłogą jeszcze bardziej wzmaga w nas pragnienie powrotu do ciepłego łóżka.

Producenci mebli znaleźli rozwiązanie, które znacznie ułatwi poranną walkę z samym sobą. Wysokie łóżka do sypialni – polecane nie tylko osobom starszym, ale także tym mającym problemy z kręgosłupem, a tym samym z podnoszeniem się. Takie meble świetnie sprawdzą się w mieszkaniach osób, które mają problemy, żeby rankiem wyjść z łóżka i stawić czoła całemu dniu ciężkiej pracy. Do tego typu łóżek zaliczamy te z ramą powyżej 30 cm wysokości. Standardy jednak cały czas się zmieniają i dzisiaj często pod pojęciem „wysokie” kryje się mebel z ramą od 40 cm.

W połączeniu z wystającym materacem wysokie łóżka do sypialni zapewniają najwyższy komfort wypoczynku oraz wstawania. Meble te są niezwykle funkcjonalne, ponieważ zmieści się pod nimi zarówno wysuwany pojemnik na pościel (często w komplecie z łóżkiem) jak i szuflada na kółkach, którą można pod nie wsunąć.

Wysokie łóżka mogą być także wyposażone w elektryczny stelaż (co nie jest możliwe w przypadku niższych mebli), dzięki któremu w prosty sposób można regulować pozycje zagłówka i podnóżka w trakcie wypoczynku. Wysokie łóżka do sypialni królują w nowoczesnym wystroju wnętrz, ponieważ oprócz komfortu snu zapewniają oryginalny wygląd i sprawiają, że pokój wydaje się większy oraz bardziej przestronny.

Share:
Metalowy stojak na ręczniki zobacz wiecje zobacz