Artykuły

Urządzamy sypialnie! Na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli?

Sypialnie najczęściej urządzane są według indywidualnych preferencji, ponieważ jest to strefa intymna, gdzie rzadko zaprasza się gości. Producenci mebli narzucili jednak pewne trendy dotyczące wystroju sypialni, które co jakiś czas ulegają zmianom.

Na co dzisiaj popatrzymy urządzając sypialnie? Przede wszystkim na łóżko i kolorystykę. Podążając za modą powinniśmy wybrać duże łóżko z nieregularnymi liniami, np. falistymi czy okrągłymi. Wyznacznikiem nowoczesności jest także zagłówek, który jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także takim poprawiającym jakość naszego wypoczynku. Robiąc krok w stronę techniki, najlepiej zaopatrzyć łóżko w elektryczny stelaż umożliwiający zmianę pozycji ciała bez wstawania z łóżka. Nowoczesność stawia na geometrię, więc naturalnym jest, że urządzając sypialnie wybierzemy raczej proste kształty, a meble najczęściej wykonane są z plastiku. Jeśli chodzi o kolorystykę sprawa wygląda trochę inaczej. Nie ma tu jednego trendu, który określany jest mianem „nowoczesnego”. Jedni stawiają na eleganckie kolory i wybierają beż, szarość, czerń lub biel. Inni natomiast pod tym samym pojęciem widzą dynamiczne, kontrastujące ze sobą barwy, takie jak fiolet i zieleń, czerwony i czarny. Pamiętajmy jednak, że każdy kolor oddziałuje na nas w inny sposób. Zielony uspokaja, ale na przykład czerwony wywołuje w nas agresję. Dlatego dobierając kolor ścian nie powinno się patrzyć jedynie na panującą modę, ale także właśnie na element oddziaływania. Warto także pomyśleć nad dodatkami. Sypialnie są miejscem gdzie spędzamy dużą część naszego życia, więc odpowiednio dobrane elementy dekoracyjne mogą podnieść jakość wypoczynku. Pionierami wśród dodatków są różnego kształtu zegary. Wiele osób stawia także na naklejki, które ułożone w napis lub obraz są świetnym dopełnieniem wystroju każdego pomieszczenia.

Share:
zobacz https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://beesafe.pl/porady/przeglad-auta-z-gazem/