Praktycznie w każdym domu znajduje się sprzęt RTV. Zazwyczaj ma on swoje z góry wyznaczone miejsce, wokół którego tworzymy centrum relaksu i rozrywki dla całej rodziny. Aranżując pomieszczenie, warto zadbać, by oprócz wybranego telewizora czy wieży znalazły się elementy, które pozwolą na estetyczne połączenie techniki z przytulnością domu. Szafki RTV to absolutna konieczność, sprawdźmy zatem, jakie modele dostępne są na rynku i która opcja będzie dla nas najlepsza.

Cechy dobrej szafki RTV

Z pewnością wiele osób pamięta czasy, w których to proste stoliki pełniły funkcję szafek na telewizor. Niezgrabne, a do tego mało stabilne nie dawały wielkiej możliwości na zachowanie estetyki.

Współcześnie szafki RTV są traktowane jako spójny element całego wyposażenia. Muszą więc wpisywać się w przyjęty styl i aranżację, a także nieść ze sobą wiele możliwości. Do jednych z najważniejszych jest możliwość schowania wszystkich dodatkowych sprzętów, które są konieczne do obsługi telewizji, a także ukrycia kabli. Innymi słowy, przestrzeń odgrywa tutaj ważną rolę, podobnie jak dopasowanie mebla do wystroju pomieszczenia, a także musi współgrać z zasadą ergonomicznego wykorzystania możliwości wnętrza.

Tradycyjne stojące szafki RTV

Wolnostojące szafki RTV są propozycją dla osób, które dysponują dużym pomieszczeniem. W końcu to dodatkowy mebel, który zajmuje określoną część powierzchni. W tej kategorii mamy do wyboru szafki RTV w stylu modern, a więc takie, które idealnie komponują się z wnętrzami minimalistycznymi i nowoczesnymi. Tradycjonaliści mogą wybrać szafki pod telewizor w formie komody lub nawiązujące do lat 70- tych. Tutaj królują meble wykonane z drewna, o wyraźnym zaznaczeniu jego struktury.

Wiszące szafki RTV

Doskonałym pomysłem dla osób szukających niecodziennych i oszczędzających powierzchnię rozwiązań są szafki wiszące. W tej kategorii mamy do wyboru całe panele szafek, które z łatwością pomieszczą zarówno dodatkowe wyposażenie, jak i płyty lub piloty. Szafki zawieszone na ścianie sprawdzą się w pomieszczeniach mniejszych, ale z powodzeniem mogą być zastosowane także w przestronnych salonach. Modułowe rozwiązania tychże pozwalają na perfekcyjne dopasowanie szafki do rzeczywistych potrzeb.

Niecodzienne szafki RTV

Oprócz dwóch poprzednich rozwiązań można sięgnąć po nieco bardziej wyszukane możliwości. W zależności od spodziewanego efektu można wybrać szafki RTV zamykane, które stanowią nietypową i intrygującą formę aranżacji, a przy okazji ukrywają sprzęt, który przecież nie zawsze współgra ze zmysłem estetycznym pomieszczenia.

Ciekawe rozwiązania znajdziesz również na mebledosalonu.co.pl

Share:
https://aaron.net.pl/loft-w-twoim-domu-od-hokerow-do-kuchni-po-industrialne-stoliki-kawowe-loft/ Wysoki stolik do kuchni https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/