Artykuły

Nowoczesny taras stworzysz w kilka chwil!

Nowoczesny taras stworzysz w kilka chwil!

Każda chwila spędzona na tarasie powinna być przepełniona relaksem i szczęściem. Nawet niewielkie tarasy, dzięki odpowiednim meblom i dodatkom, mogą stać się naszą ulubioną przestrzenią w domu. Jak je wyposażyć? O czym pamiętać? Co pominąć?

Postaw na wygodne i funkcjonalne meble

Kluczem do stworzenia wygodnego i interesującego wnętrza są oczywiście meble. W przypadku topowych producentów możemy wybierać pomiędzy propozycjami z aluminium, technorattanu, rattanu czy materiałów łączonych. Dobrym pomysłem jest wybranie kompletu o budowie modułowej. Dzięki możliwości rozkładania sofy narożnej będziemy mogli ciągle zmieniać wystrój przestrzeni i dostosowywać ją do aktualnych potrzeb. Meble modułowe sprawdzą się przede wszystkim na dużych tarasach.
Dysponując średnim lub małym tarasem przede wszystkim zwracajmy uwagę na ilość miejsca. Kupując konkretne meble pamiętajmy o tym, aby nie zajmowały one całej przestrzeni i pozwalały na swobodne poruszanie się. Dobrym rozwiązaniem będą zestawy aluminiowe, które są nie tylko eleganckie, ale i niezwykle lekkie. Takie rozwiązanie pozwoli w sposób funkcjonalny i ciekawy zaaranżować przestrzeń. Meble aluminiowe są malowane proszkowo, przez co nie musimy się martwić, że z czasem pojawi się na nich rdza.

Tarasola czy parasol?

Nowoczesny taras warto uzupełnić odpowiednim zadaszeniem. Do wyboru mamy nowoczesne parasole ogrodowe lub też tarasole. Parasol dedykowany na taras ustawiony jest na ruchomej podstawie, przez co bez trudu będziemy mogli go przesuwać i ustawiać zgodnie z potrzebą.
Drugą opcją są tarasole – automatyczne zadaszenie tarasu wzniesione na profilach aluminiowych. Baldachim tarasoli tworzony jest z materiałów technicznych pokrytych warstwą poliuretanu, przez co są one świetnie zabezpieczone przed wilgocią. 

Share: