Artykuły

Jak zabezpieczyć meble z technorattanu na zimę?

https://oltre.pl/meble-technorattan

Jesień to czas wielkich porządków ogrodzie. Najwyższa pora przygotować do zbliżającej się wielkimi krokami zimy nie tylko rośliny, ale również meble. Jak zabezpieczyć meble z technorattanu, aby wilgoć i mróz nie wpłynęły negatywnie na ich kondycję? Sprawdź nasze rady!

Bezproblemowe meble z technorattanu

W Twojej piwnicy albo garażu brakuje miejsca na wieloelementowy komplet ogrodowy? W takim razie możesz odetchnąć z ulgą: meble z technorattanu mogą przezimować na zewnątrz. Syntetyczny rattan od innych materiałów wykorzystywanych do produkcji wyposażenia outdoorowego wyróżnia się solidnością i wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i czynniki pogodowe. Co ważne, materiał o zwartej i nieporowatej strukturze nie chłonie wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu przywrócenie nieużywanych mebli do stanu używalności po zimie nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Ewentualne zabrudzenia usuniesz za pomocą miękkiej, mokrej gąbki. Pomocny z pewnością okaże się specjalny środek przeznaczony do czyszczenia i pielęgnacji mebli z syntetycznych tworzyw.

Dodatkowa ochrona

Niestety, nawet najlepszej jakości materiały nie są całkowicie niezniszczalne. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego ulubionego kompletu i starannie o niego zadbać, warto w czasie wielomiesięcznych mrozów przykryć go nieprzemakalnym pokrowcem. Unikaj modeli z domieszkami PVC, które pod wpływem mrozu sztywnieją, a następnie pękają. Dużo lepiej sprawdzą się osłony z lekkiego, przepuszczającego powietrze poliestru. Na rynku dostępne są pokrowce wzbogacone warstwą membrany, która zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i blokuje rozwój pleśni i grzybów.

Share: