Artykuły

Meble łazienkowe do małej łazienki – gotowe czy na wymiar?

Mała łazienka wielu jej posiadaczy przyprawia o ból głowy. W końcu jest tak wiele elementów, które trzeba zmieścić w jednym, małym pomieszczeniu. Decydując się na zakup mebli łazienkowych należy rozważyć, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowych mebli (znajdziesz je np. na defra.pl), czy też mebli produkowanych na wymiar. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, dzięki którym możecie zdecydować, która opcja jest dla Was lepsza.

Gotowe meble łazienkowe

Zalety gotowych mebli łazienkowych

 • szeroki wybór asortymentu w sklepie – wystarczy wybrać się do pierwszego lepszego sklepu z meblami albo przejrzeć katalog i zauważyć, że wybór mebli jest praktycznie nieograniczony. Nawet najbardziej wybredne osoby na pewno znajdą coś dla siebie.
 • wizualizacja aranżacji – salony meblowe w swoich siedzibach bardzo często mają stworzone przykładowe łazienki, dzięki temu można zwizualizować sobie jak będzie wyglądała nasza łazienka, jeśli zdecydujemy się na dane meble.
 • dobra jakość – kupując gotowe meble od samego początku wiemy jak będą wyglądały i z jakich materiałów są wykonane, dzięki temu możemy uniknąć rozczarowania.
 • dobra cena – gotowe meble zazwyczaj są tańsze niż meble na wymiar. Najczęściej robione są taśmowo w wielkich fabrykach, dzięki temu koszty produkcji są znacznie mniejsze.
 • meble w zestawie – w 95% meble łazienkowe występują w zestawach, co oznacza, że w jednym stylu możemy urządzić całą łazienkę. Dzięki temu łazienka nie będzie jedynie zbieraniną różnych, niepotrzebnych mebli, a ładną całością.

Minusy gotowych zestawów łazienkowych

 • standardowe wymiary – wszystkie gotowe zestawy meblowe mają standardowe wymiary. Jest to spory problem w małych łazienkach, w których zagospodarowanie wszystkich wolnych centymetrów jest bardzo ważne.
 • Brakujące elementy – gotowe meble występujące w zestawie mogą nie posiadać danego mebla, który jest nam bardzo potrzebny. Nie we wszystkich zestawach łazienkowych znajdziemy szafę, w której można schować pralkę, albo półkę wiszącą, którą można zamontować nad wanną. Jest to spory problem jeśli chcemy mieć meble z jednego kompletu.

Meble na wymiar

Zalety mebli na wymiar

 • niestandardowe wymiary – małe łazienki mają to do siebie, że bardzo często są w niestandardowych wymiarach i gotowe meble albo są zbyt duże albo zbyt małe i nie pasują do łazienki. Decydując się na meble na wymiar ten problem mamy z głowy, w końcu wszystko jest robione typowo pod nasza łazienkę, tak aby wykorzystać nawet najmniejszy kawałek wolnej przestrzeni.
 • Innowacyjne rozwiązania – jeśli trafimy na dobrego stolarza może ona nam zaproponować bardzo ciekawe rozwiązania, których nie spotkamy w salonie meblowym.
 • Oryginalność wnętrza – meble na wymiar są jedne w swoim rodzaju, dlatego też raczej nam nie grozi to, że u wszystkich znajomych spotkamy dokładnie tak samo urządzoną łazienkę.

Minusy mebli na wymiar

 • wyższa cena – z racji niestandardowych wymiarów i dużo większej ilości pracy włożonej w produkcje mebli na wymiar ceny tego rozwiązania zazwyczaj są wyższe od tych w salonie meblowym.
 • czas oczekiwania – kupując gotowe meble wystarczy wybrać się do sklepu, wybrać dany model i przywieźć go do domu. W przypadku mebli na wymiar musimy liczyć się z tym, że zamówienia realizowane są w określonym tempie. Stolarz musi przyjechać, zrobić pomiary łazienki, ustalić z nami projekt i dopiero wtedy zabrać się za tworzenie naszych mebli, to wszystko trwa, czasami nawet kilka tygodni.
 • brak możliwości samodzielnego montażu – bardzo często meble na wymiar składane są dopiero na miejscu w łazience, często jest to tak bardzo skomplikowane, że nie ma możliwości, aby sobie samemu poradzić.

Jeśli dobrze zaplanujecie rozmieszczenie mebli łazienkowych, to nawet mała przestrzeń nie będzie stanowiła większego problemu. I w przypadku gotowych mebli łazienkowych i tych produkowanych pod wymiar na pewno znajdziecie coś, co zaspokoi wszystkie Wasze potrzeby.

Share:
https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ zobacz wiecje Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki