Artykuły

Zakup własnego mieszkania

Kupno własnego mieszkania to z pewnością jedna z największych decyzji w życiu. Jeżeli zapadła decyzja o kupnie nowego lokalu, szybko można zauważyć, że oferta rynkowa jest ogromna, a rywalizacja między deweloperami zacięta.

Cechy mieszkania na sprzedaż

Najważniejsza rzeczą przy poszukiwaniu mieszkania jest określenie budżetu, żeby móc skoncentrować się na poszukiwaniach mieszkania na sprzedaż. Podstawowym kryterium są przede wszystkim cena, powierzchnia czy lokalizacja.

Na początku niezwykle pomocny jest z pewnością internet, z którego można dowiedzieć się, gdzie aktualnie budują deweloperzy. Warto również wybrać się na targi mieszkań, aby w jednym miejscu móc spotkać się z wieloma przedstawicielami firm. które inwestują na rynku pierwotnym oraz dowiedzieć się szczegółów na temat mieszkań na sprzedaż.

Następnie, po wstępnym rozpoznaniu powinno się zrobić krótką listę ciekawych ofert mieszkań na sprzedaż. Należy przede wszystkim dowiedzieć się o nich wszystkiego- sprawdzić czas dojeżdżania w rozmaitych porach dnia, dowiedzieć się, co buduje się w sąsiedztwie teraz oraz w najbliższej przyszłości, jak wyglądają drogi dojazdowe czy sklepy.

Umowa

Niezwykle szczególną uwagę należy poświecić deweloperowi oraz jego historii. Warto przeczytać internetowe fora, sprawdzić opinię osób, które już kupiły budowane przez niego mieszkania, a także upewnić się, czy terminowo spełnia swoje zobowiązania.

Końcowa umowa przenosząca własność kupionego mieszkania może zostać zawarta dopiero wtedy, gdy mieszkanie będzie gotowe oraz oddane do użytkowania. Dopiero wtedy można odebrać klucze i cieszyć się własnym mieszkaniem.

Jeżeli kupowane jest gotowe mieszkanie, transakcję można sfinalizować po ukończeniu formalności kredytowych oraz podpisaniu umowy z bankiem. Jednak, gdy mieszkanie na sprzedaż dopiero powstaje, na końcowy etap trzeba czasem poczekać kilkanaście miesięcy.

Umowa

Żeby nieruchomość ostatecznie stała się własnością, należy wyodrębnić lokal. Jeżeli deweloper zaciągnął kredyt zabezpieczony hipoteką, musi pokazać zgodę banku, który finansuje budowę na wyodrębnienie danego mieszkania na sprzedaż, jako osobnej nieruchomości.

Podpisanie umowy kupna mieszkania odbywa się u notariusza. wówczas powinno się także ubezpieczyć nieruchomość od ognia czy zdarzeń losowych, a koszty notarialne pokrywa kupujący.

Artykuł powstał w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Modernbud

Share:
https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ zobacz https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/