Artykuły

Zadbaj o zdrowie kręgosłupa i komfort nauki Twojego dziecka – wybierz odpowiednie biurko dziecięce!

Biurko jest dla każdego ucznia codziennym warsztatem pracy. Idąc do szkoły zmienia się cały świat dziecka, a także rytm jego każdego dnia.

Ważne jest, żeby dziecko jak najszybciej przyzwyczaiło się do zmian, dlatego dostosowanie otoczenia, w którym przebywa do jego nowych potrzeb jest szczególnie istotne. Biurko dziecięce będzie musiało służyć naszej pociesze przez wiele lat, dlatego należy je dostosować do jego indywidualnych predyspozycji i potrzeb. Dzisiaj podpowiemy na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka tak, żeby było one wygodne dla dziecka i bezpieczne dla kręgosłupa.

Ergonomia to podstawa!

Ergonomiczne biurko dla dziecka to takie, które dostosowane jest do budowy jego ciała oraz wzrostu. Jako, że dzieci rosną bardzo szybko (średnio 7 cm na rok), musimy sprawić im biurko, które będzie rosło razem z nimi. Idealne w tym przypadku będą modele posiadające system do regulacji wysokości oraz kąta nachylenia blatu. Podczas pisania oraz czytania powinno ustawiać się blat pod kątem 16 stopni. Wymusza to na dziecku zachowanie wyprostowanej sylwetki podczas nauki, co na pewno przełoży się na jego komfort pracy. Biurko dziecięce ergonomiczne to takie, na którym elementy są właściwie poukładane. Te rzeczy, które dziecko najczęściej używa powinny zawsze być pod jego ręką.

Funkcjonalność biurka

Biurko dla dziecka powinno być funkcjonalne. Obecnie wiele modeli posiada konstrukcje pozwalającą, np. na montaż dodatkowych szafek czy rozbudowę blatu. Takie rozwiązania są najbardziej praktyczne, ponieważ mebel można dostosować do potrzeb każdego dziecka. Ważnym elementem wpływającym na funkcjonalność biurka dziecięcego jest ilość i pojemność półek, które dobrze, jeśli wyposażone są w praktyczne przegrody. Dzięki temu dziecku łatwiej będzie utrzymać porządek na miejscu pracy.

Estetyka mebla

Wygląd biurka jest nie mniej ważny od dwóch, wcześniej omawianych elementów. Ma ono nie tylko podobać się dziecku, ale także pasować do wystroju całego pomieszczenia. Materiał wykonania biurka powinien cechować się długą żywotnością i łatwością w czyszczeniu, dlatego polecane jest tutaj drewno.

Biurko dziecięce to inwestycja na lata, dlatego warto ją dobrze przemyśleć i wybrać taki mebel, który bez względu na wiek czy wzrost dziecka zawsze będzie dla niego komfortowy.

Share:
https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/ Sejf do kampera przyczepy na wymiar Wysoki stolik do kuchni