Artykuły

Zadbaj o balkon na wiosnę!

Zadbaj o balkon na wiosnę!

Twoim marzeniem jest posiadanie dużego, zielonego ogrodu, ale mieszkanie w bloku skutecznie uniemożliwia przekucie tej wizji w rzeczywistość? Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, możesz stworzyć swój własny, naturalny zakątek, w którym będziesz mógł odpocząć i zregenerować siły. Jak to zrobić? Wystarczy pomysłowa aranżacja balkonu!

Własny ogród wśród miejskich zabudowań

Nawet niewielki balkon stanie się namiastką prawdziwego ogrodu, jeśli wzbogacisz go o rośliny. Nie musisz mieć zmysłu ogrodnika – w sklepach znajdziesz wiele gatunków, które nie wymagają szczególnej troski o ich kondycję. Do tej grupy zaliczyć możemy na przykład bukszpan, pelargonie bluszczolistne, surfinie, begonie, aksamitki, bratki, lobelie i fuksje. Ciekawym i modnym akcentem dekoracyjnym będzie ogród wertykalny. Warto również założyć na balkonie swój mały zielnik. Bazylia, mięta, oregano czy tymianek będą piękną ozdobą, a jednocześnie ekologicznym dodatkiem do letnich, lekkich dań.

Meble rattanowe na balkon – bądź bliżej natury

Meble i dodatki z naturalnych materiałów sprawdzą się w Twoim mini-ogródku idealnie. Ciekawą alternatywą dla klasycznych, popularnych krzeseł i stolików z drewna są meble rattanowe na balkon. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziesz szeroki wybór ręcznie robionych foteli, sof, krzeseł i stolików, które wniosą do aranżacji ciepło i naturalność. Jeśli na Twoim balkonie brakuje miejsca na kilkuelementowy zestaw, postaw na jeden, komfortowy mebel – jednoosobową huśtawkę podwieszaną na haku albo dwuosobową kanapę. Aby każdy wieczór spędzony na balkonie był niezwykle przyjemny, warto wzbogacić aranżację o lampiony roztaczające subtelne światło.

Share:
zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ live url