Dopasowanie łóżka do pokoju dziecięcego nie jest zadaniem prostym. Rodzice powinni odpowiedzieć sobie na pytanie, czy łóżko ma służyć przez 1-2 sezony, czy też jest to inwestycja wieloletnia?

Pod tym kątem wart zacząć poszukiwania odpowiedniego mebla. Obecnie znalezienie funkcjonalnego łóżka nie jest trudne – w dzień pełni ono rolę kanapy czy sofy, w nocy pozwala na odpoczynek. Wiele modeli umożliwia schowanie pościeli w komorach umieszczonych w środku konstrukcji.

Łóżka w formie kanap czy sof posiadają wypełnienie w formie pianki tapicerskiej czy też innego, miękkiego materiału. W przeciwieństwie do sprężyn w klasycznych materacach taki materiał nie przebija tapicerki i nie powoduje dyskomfortu w przypadku zniekształcenia.

Wiele osób zastanawia się, czy łóżko drewniane dla dziecka to odpowiedni zakup. Przede wszystkim drewniane ramy mogą okazać się nieco droższe od klasycznych łóżek w typie wersalki. Drugą kwestią jest kupno odpowiedniego materaca, co naraża rodziców na kolejny wydatek rzędu przynajmniej 200 zł. Łóżka drewniane oparte na ramie nie posiadają wewnętrznych komór, jednak można zorganizować je samodzielnie poprzez dokupienie odpowiadających wymiarom łóżka pojemników, umieszczanych na czas dnia pod łóżkiem.

Share: