Artykuły

Jak urządzić sypialnię dla seniora?

Oczywistym jest, że osoby starsze nie są tak sprawne jak młode oraz często maja problemy z poruszaniem. Aranżując dla nich wnętrze należy przede wszystkim urządzić pomieszczenia tak, aby były ergonomiczne, praktyczne oraz zapewniały swobodę ruchów. Codzienne czynności wykonywane przez osobę starszą nie mogą sprawiać jej kłopotu. Urządzając sypialnie dla seniora warto zastosować kilka istotnych wskazówek, które zapewnią bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.

Aranżacja sypialni

Zasadnicze znaczenie dla komfortu snu ma odpowiednie urządzenie sypialni. Jednym z ważniejszych elementów odpowiedzialnych za spokojny sen jest materac. Każda z osób starszych sama powinna dobrać wygodny dla siebie materac – przede wszystkim zwrócić uwagę należy na jego twardość. Oferowane na rynku łóżka drewniane często sprzedawane są w kompletach z materacami, które można dopasować do własnej sylwetki.
Kolejnym istotnym elementem jest wysokość ramy łóżka. Powinna ona umożliwić wygodne wstawanie. Zbyt niskie łóżko utrudni wykonywanie tej czynności.
Odpowiednie bezpieczeństwo w sypialni seniora zapewni oświetlenie, które powinno znajdować się w łatwo dostępnych miejscach. W zasięgu ręki powinna być umieszczona lampka nocna.

Share:
zobacz wiecje https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ zobacz