Artykuły

Trzy sposoby na małą łazienkę

Mała łazienka potrafi przysporzyć naprawdę sporo problemów. Bo jak zmieścić na niewielkim metrażu wszystkie niezbędne sprzęty i to jeszcze tak, by cała kompozycja wyglądała estetycznie?

Taśma w rękę

Zanim zaczniemy urządzać naszą nową mikro łazienkę, warto przygotować plan działania. Bez zmierzenia wszystkich zakamarków i przeniesienia ich na projekt naprawdę nie warto zaczynać projektowania małej łazienki. Jest jeszcze jedna sztuczka, którą warto wykorzystać, a do której wcielenia w życie będzie nam potrzebna tylko jedna rzecz – taśma malarska. Po co? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Z pomocą taśmy malarskiej możemy pomóc samym sobie zwizualizować naszą najnowszą koncepcję aranżacyjną. Wystarczy że stworzymy z taśmy obrysy wszystkich mebli i urządzeń sanitarnych, które chcemy wstawić do łazienki. Jeśli jesteśmy w stanie poruszać się po tak okrojonej łazience bez problemów, oznacza że nie przesadziliśmy z ilością mebli.

Meble do zadań specjalnych

Pewne typy mebli nie nadają się do małych łazienek, a inne wręcz przeciwnie – są do nich po prostu stworzone. Jednym z mebli, które naprawdę warto rozważyć, są słupki łazienkowe stojące. Dlaczego? Powody są przynajmniej dwa:

· są smukłe, więc nie przytłaczają i tak już niewielkiej przestrzeni,

· są wysokie, więc sporo w nich się zmieści.

Niech stanie się światłość

Ciemne pomieszczenia wydają się jeszcze mniejsze niż naprawdę są, a łazienka jest o tyle specyficzna, że zazwyczaj nie dochodzi do niej naturalne światło. Zwłaszcza w blokach nie mamy co liczyć na okna. Właśnie dlatego tak istotne jest zadbanie o odpowiednie oświetlenie i jasne barwy w łazience.

Share:
zobacz zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/gdzie-jest-numer-karty-pojazdu/