Artykuły

Technorattan w ogrodzie- przewaga nad innymi meblami

Wypoczynek we własnym ogrodzie to luksus, na który może sobie pozwolić coraz więcej osób, ponieważ z roku na rok spory odsetek społeczeństwa decyduje się na budowę własnego domu. Kawa wypita na świeżym powietrzu w otoczeniu kwiatów, czy też obiad, a nawet drzemka w zielonej przestrzeni naprawdę pomagają się zrelaksować, oderwać od codzienności i zapomnieć o stresach. Kiedy już zaprojektujemy ogród od strony roślinnej, czas pomyśleć nad aranżacją ogrodu, czyli między innymi zakupem mebli. Co wybrać?

Kilka opcji do wyboru

W zależności od naszego gustu oraz pomysłu na aranżację, producenci mebli ogrodowych proponują nam sprzęty wykonane z tworzywa sztucznego, drewna, rattanu jak i technorattanu. Czym jest ten ostatni materiał? To sztuczny odpowiednik rattanu, posiadający jeszcze więcej walorów niż materiał naturalny, upleciony z pędów roślin egzotycznych czy wikliny. Producenci technorattanu opracowali technologię, dzięki której powstaje tworzywo idealne na meble ogrodowe, tarasowe czy balkonowe. Dlaczego można tak powiedzieć?

Przewaga nowoczesnego tworzywa nas tradycyjnym rattanem

Meble z technorattanu są niezwykle odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz i mróz. Zwykły rattan, choć wygląda naprawdę pięknie i naturalnie dość szybko może się zniszczyć przy intensywnej eksploatacji, czego nie można powiedzieć o technorattanie. Z kolei meble drewniane, chociaż stylowe i urokliwe, są dość ciężkie, czasem nawet osobie dorosłej ciężko je przenieść. Tworzywo cechuje się taką lekkością, że nawet dziecko nie będzie miało problemu z przestawieniem mniejszego sprzętu. A co powiedzieć o sprzętach plastikowych. Są być może praktyczne, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości, jednakże nie wyglądają zbyt stylowo, a czasami nawet kiczowato.

Meble technorattan są pozbawione wszystkich minusów, które mogą dotyczyć sprzętów wykonanych z innego materiału. Naprawdę wyglądają naturalnie, ponieważ do złudzenia przypominają produkt stworzony z pędów roślinnych. Ponadto prezentują się naprawdę stylowo oraz nowocześnie. Tworzywo idealnie pasuje do ogrodowej zieleni. Łatwo je utrzymać w czystości. Wystarczy tylko regularnie przecierać je mokrą szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeżeli będziemy je traktować w taki sposób na pewno posłużą nam przez kilka sezonów.

Aranżacja ogrodowa

Do ogrodu najlepiej kupić przede wszystkim stół oraz krzesła lub sofy technorattanowe. W ten sposób będzie można zaprosić rodzinę lub znajomych na obiad na łono przyrody. W sprzedaży mamy również większe, wygodne leżanki, na których można się nawet przespać. Do korpusu ze sztucznego rattanu producenci dołączają miękkie i piękne poduchy, które sprawią, że wypoczynek będzie naprawdę komfortowy oraz przyjemny.

Gdzie ustawić meble technorattan? Najlepiej w części ogrodu, w której trwa jest przycięta do minimum. W ten sposób będzie się z nich korzystało najlepiej. Idealnym wyjściem jest wybranie miejsca nieco zacienionego, lecz nie bezpośrednio pod drzewami. Warto także pamiętać, by ustawić meble niezbyt daleko od wejścia do domu. Wtedy przeniesienie obiadu lub kawy do ogrodu nie będzie trudne.

W sklepach mamy naprawdę spory wybór różnych mebli z technorattanu. Przede wszystkim można wybrać kolor tworzywa, kształt sprzętów oraz rodzaj obić czy poduszek. Każdy z łatwością dobierze coś do swojego gustu oraz stylu, w jakim zaaranżowany jest ogród. Korzystając z mebli tego typu szybko można się przekonać, że ich zakup był dobrym i rozsądnym wyborem. Produkty te nie zniszczą się po jednym lecie. Stylowe meble znajdziesz na stronie gardenspace.pl.

Share:
https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft https://beesafe.pl/porady/jazda-pod-wplywem-alkoholu/