Tanie meble – droższe nie zawsze musi znaczyć lepsze
Urządzając mieszkanie wielu z nas najpierw zwróci uwagę na cenę, dopiero później na wygląd mebli. Jednak czy tanie nie może być jednocześnie stylowe?
Tańsze nie zawsze znaczy gorsze
Wyobraźmy sobie sytuację, że urządzamy sypialnię – kupiliśmy podstawowe meble (łóżko, szafę) i okazało się, że nie starczy nam pieniędzy na komody, które miały dopełniać cały wystrój pomieszczenia. Stajemy przed wyborem: kupić coś niedrogiego czy na razie obejść się bez mebla. Myślimy wtedy, że tanie komody przy nowoczesnym wystroju pokoju mogą przecież zepsuć cały jego design. Nic bardziej mylnego. Rynek obfituje w różnego rodzaju zamienniki oryginalnych mebli.
Przede wszystkim funkcjonalność
Wbrew pozorom tanie komody mogą być nawet lepszej jakości niż te produkowane pod znaną marką. Komoda ma być przede wszystkim funkcjonalna. Nie jest ważne czy będziemy w niej przechowywać skarpetki czy śrubokręty – podstawą tego mebla są wysuwane szuflady, dlatego przy wyborze komody należy także przyjrzeć się temu elementowi. Z wyjątkiem ceny takie komody niewiele różnią się od tych z wyższej półki. Tak jak te „lepsze” zmieszczą się przecież w każdym miejscu w domu – zarówno w sypialni, łazience, kuchni czy też garażu. Nawet niedrogie rozwiązania mogą mieć oryginalne kształty i design, a także mogą być wykonane z różnych materiałów, m.in. z wielu rodzajów drewna.
Myśląc „tanie” często pojawia się u nas skojarzenie „nietrwałe”. Wybierając komodę zwróćmy więc uwagę na zawiasy – to one, a nie marka mebla, decydują o jego trwałości. Urządzając mieszkanie wybierajmy meble z głową, ponieważ drogie nie zawsze musi być równe lepszemu.