Artykuły

Szafki nocne idealne uzupełnienie wystroju każdej sypialni!

Szafki nocne mogą mieć różne oblicza – proste, w formie stolika, z szufladami, półkami, drzwiczkami, o niespotykanym wyglądzie. Są to idealne meble do optymalnego wykorzystania przestrzeni w każdej, nawet najmniejszej sypialni. Mają one bardzo duży wpływ nie tylko na wystrój sypialni, ale także na wygodę użytkownika.

Czym kierować się przy wyborze szafek nocnych?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest ich wysokość. Powinny być co najmniej 5 cm wyższe od poziomu materaca – nie ma wtedy ryzyka, że strącimy coś przez sen, a przedmioty, które na niej położymy będą zawsze pod ręką. Jako materiał wykonania polecamy drewno, które jest najbardziej odporne i trwałe. Takie szafki stawia się zazwyczaj po dwóch stronach łóżka, dlatego w sklepie należy zorientować się czy nie ma konkretnych szafek pasujących do modelu łóżka, które wcześniej kupiliśmy. W przypadku niewielkiej sypialni lub takiej, gdzie łóżko stoi przy ścianie dobrze kupić łóżko wyposażone w tzw. półkę – wnękę. Drugim rozwiązaniem do małych pomieszczeń jest łóżko z półkami wysuwanymi z zagłówka. Oczywiście musimy zwrócić uwagę na kolor mebla i wybrać taki, który będzie spójnie komponował się z resztą wyposażenia pokoju. Uwaga! Nie trzeba wybierać szafek tego samego koloru co reszta wyposażenia. Przykładowo jasne szafki dobrze komponują się z meblami w ciemnym kolorze i odwrotnie.

Szafki nocne – wygraj z nudą!

Oryginalna szafka nocna dla dziecka? W tym przypadku za szafkę może robić praktycznie wszystko. Nie musi być ona nudna i prosta, a wręcz odwrotnie – powinna odzwierciedlać charakter dziecka i być dopasowana do jego zainteresowań. Dla miłośników muzyki możemy kupić bębenek, który świetnie sprawdzi się w roli stolika nocnego. Kosz wiklinowy idealnie nada się do pokoju w stylu rustykalnym – można w nim trzymać praktycznie wszystko. Szafka z ułożonych na stosie książek to świetne rozwiązanie dla osób kochających oddawać się pasjonującej lekturze w łóżku i ceniących sobie niebanalny styl. Jeśli chcemy coś praktycznego, postawmy koło łóżka krzesła, to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie przestrzeń w pomieszczeniu. Pomysłów jest wiele, a szafki nocne są świetnym materiałem do wypróbowania swojej wyobraźni.

Share:
https://beesafe.pl/porady/wymiary-tablicy-rejestracyjnej/ https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ Drewniano stalowy hoker w stylu loft