Artykuły

Sypialnia dopasowana do potrzeb

Odpowiednie zaprojektowanie i umeblowanie sypiali bezpośrednio wpływa na nasz odpoczynek i poziom relaksu. Jeśli uda nam się kupić odpowiednie łóżko to już połowa sukcesu!

W sypialni powinny znaleźć się także: odpowiedni dobrana szafa lub komoda, szafki nocne, oświetlenie umożliwiające czytanie po zmroku. Większość producentów mebli drewnianych oferuje możliwość wybrania tych elementów w ramach jednej kolekcji – to wiele ułatwia. W sypialni nie powinno zabraknąć także dopasowanego do naszych potrzeb materaca. Zazwyczaj ten element także kupimy w sklepach oferujących łóżka. Za jednym zamachem uda nam się dopasować odpowiedni materac do wybranej ramy łóżkowej.

Czym charakteryzuje się łóżko wykonane z drewna?

Łóżko drewniane powinno być jednocześnie trwałe, ale i subtelnie elastyczne. Dzięki temu nawet podczas większego obciążenia rama łóżkowa może delikatnie siw wygiąć, przyjmując ciężar. Rama łóżka może zostać dodatkowo obita materiałem – jest to element ozdobny, wiele osób uważa, że doskonale urozmaica sypialnię. Drewno powinno zostać odpowiednio spreparowane przed przystąpieniem do prac stolarskich. Najczęściej jest to suszenie, lakierowanie, heblowanie. Lakier czy bejca pozwala chronić drewno przed wnikaniem wilgoci.

Share:
live url zobacz wiecej live url