Artykuły

Jak stylowo urządzić taras lub balkon?

Coraz więcej uwagi przywiązujemy do przestrzeni jaką są tarasy oraz balkony – pragniemy, aby odznaczały się wysoką estetyką oraz możliwością zaaranżowania tam mini ogrodu. W tym celu kupujemy liczne sadzonki i poświęcamy nieco czasu na ich sadzenie. Na szczęście nie trzeba być specjalistą od ogrodów, aby móc urządzić swój balkon na zielono. Co jeszcze możemy umieścić na tej powierzchni?

Miejsce na poranną herbatę!

Wiele z nas marzy o tym, aby na balkonie czy tarasie móc wypijać poranną kawę. To możliwe również na balkonach blokowych – ważne jest jednak kupienie odpowiednich mebli. Jeśli do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń wystarczą nam dwa krzesła wykonane z technorattanu oraz niewielki stoliczek. Meble te są lekkie, przez co w prosty sposób możemy zmieniać ich położenie – oparte są na konstrukcji aluminiowej. Warto pamiętać, że meble, które umieścimy na balkonie, powinny być odporne na działanie wilgoci, wody czy zabrudzeń.

W ogrodach sprawdzą się również krzesła sztaplowane – są one lekkie, odlewane najczęściej z jednej formy. Ich olbrzymią zaletą jest możliwość składania ich jedno na drugim – to wygodne rozwiązanie w czasie niespodziewanego deszczu. Krzesła sztaplowane wykonywane są zazwyczaj z tworzyw sztucznych – są one odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, działanie wody. Łatwo też utrzymać je w czystości.

Share: