Artykuły

Stół i krzesła w jadalni – co wybrać?

Wybór odpowiedniego stołu do jadalni nie jest prosty – należy uwzględnić styl mieszkania, ilość osób mieszkających w domu, możliwość przyjmowania gości, trwałość wykorzystanych materiałów. Odpowiedni wybór zaprocentuje tym, że meble pozostaną z nami na długie lata i zachowają także swój piękny wygląd.

Szukajmy stołów z litego drewna – jest to solidny materiał, który oprze się działaniu wody, wilgoci, silnym zabrudzeniom. Warto pamiętać,że drewno wykorzystywane do tworzenia mebli jest specjalnie selekcjonowane – stolarze wybierają jedynie te kawałki pozbawione skaz oraz wad. Stół powinien mieć możliwość rozkładania – dzięki temu zyskam miejsce dla 2-4 osób! Zazwyczaj ze stołami sprzedawane są w komplecie krzesła.

Jakie powinny być krzesła stołowe?

Krzesła stołowe muszą być przede wszystkim wygodne – od tego będzie zależał nasz komfort podczas spożywania posiłków czy spotkań z przyjaciółmi przy jednym stole. Istotne jest wyprofilowanie oparcia oraz to, czy krzesło będzie posiadało szerokie siedzisko. Nie bez znaczenia jest również tapicerka – powinna być ona odporna na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Krzesła stołowe powinny być odpowiednio wyważone, aby nie przechylały się w żadną stronę.

Share: