Artykuły

Słodycze, które bez trudu przygotujemy w domu!


Słabość do słodyczy ma zdecydowana większość z nas: nie wyobrażamy sobie filiżanki kawy bez słodkiego ciastka, chętnie też kupujemy słodycze takie jak czekolady, aby zawsze były pod ręką. Warto mieć świadomość, że kupowane słodycze mogą wyrządzić wiele złego w naszych organizmach: nadmierna ilość cukrów i przetworzonych składników prowadzić będzie do próchnicy, otyłości.

Domowe wypieki – doskonała alternatywa!

Świetną alternatywą dla sklepowych słodyczy są domowe wypieki. Przepisy na najprostsze ciasta drożdżowe czy kruszony znajdziemy bez trudu w klasycznych książkach kucharskich. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że sami decydujemy o tym, ile i jaki cukier zostanie wykorzystany do stworzenia ciasta. Obecnie możemy wykorzystać zdrowe zamienniki cukru, takie jak melasa, ksylitol czy miód. Jednymi z ulubionych słodkości są bez wątpienia pączki – ich wykonanie w domowej kuchni jest naprawdę proste! Przygotowane w domu wypieki pozwolą lepiej kontrolować poziom codziennie spożywanego tłuszczu i właściwą dietę.

A może słodki półmisek owoców?

Chcąc w jak najwyższym stopniu zminimalizować jedzenie klasycznych słodkości, warto pomyśleć o produktach naturalnych, które same w sobie są słodkie. Mowa przede wszystkim o owocach, które możemy spożywać codziennie z korzyścią dla naszego zdrowia. Wybór jest niezwykle szeroki, jednak dietetycy proponują przede wszystkim korzystanie z sezonowych produktów. W okresie lata warto sięgać po polskie truskawki, jabłka, borówki, agrest, porzeczki, jesienią w sklepach warzywnych znajdziemy szeroki wybór śliwek, jabłek czy gruszek. Na czas jesieni, zimy i wczesnej wiosny warto przerzucić się na owoce egzotyczne, takie jak banany czy pomarańcze, które bez trudu znajdziemy w sklepach w atrakcyjnych cenach. Owoce warto jeść w formie nieprzetworzonej – świeże posiadają najwięcej cennych składników odżywczych. Owoce mogą być codzienną przekąską, jak i wykwintnym dodatkiem na stole, przy którym sadzamy naszych gości.

 

Share:
Vonkajšie kvetináče - malé doplnky veľkého významu kancelaria adwokacka katowice Záhradný nábytok - súprava na vašu terasu