Artykuły

Przedpokój – wizytówka domu

Przedpokój nazywany jest często wizytówką całego domu. To pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy, dlatego wiele mówi ono o samym właścicielu i wystroju całego mieszkania.

Podczas aranżacji przedpokoju najważniejsza musi pozostać jego funkcjonalność. To właśnie do tego pomieszczenia wchodzimy bezpośrednio z dworu, często w brudnych butach, mokrym płaszczu czy z torbami pełnymi zakupów i musimy mieć możliwość położenia tego wszystkiego bezpośrednio po wejściu do mieszkania. Obok szafek na buty, wieszaków, półek, najważniejszym elementem wystroju są szafy do przedpokoju. Ich przemyślany wybór pozwoli zaoszczędzić wiele wolnej przestrzeni w innych pomieszczeniach. Te meble najczęściej służą do przechowywania odzieży wierzchniej: kurtek, płaszczy, bluz, ponieważ to one zajmują najwięcej miejsca w szafach i codziennie po nie sięgamy wychodząc na dwór.

Rodzaje szaf do przedpokoju

Szafy do przedpokoju można podzielić na dwa rodzaje: wbudowane i wolno stojące. Pierwszy rodzaj to szafa wbudowana we wnęce lub zamknięta ścianami po bokach. Jest to tańsze rozwiązanie, ponieważ wystarczy zestaw wieszaków, półek oraz szuflad zasłoniętych drzwiami, które można przesuwać na prowadnicy montowanej do sufitu. Szafa do przedpokoju wbudowana nie potrzebuje wykonania boków i tylnej ściany, dlatego jest to najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach. Należy pamiętać, że wnęka powinna być większa od samej szafy. Do standardowej głębokości 60 – 70 cm, należy więc dodać około 8 – 10 cm na drzwi przesuwane. Szafa do przedpokoju wolno stojąca to rozwiązanie, które można dopasować do wielkości każdego wnętrza. Na rynku dostępne są już takie meble, których szerokość wynosi jedynie 30 cm. Dużą zaletą szaf wolno stojących jest możliwość ich przestawiania w dowolne miejsce. Łatwo też dobrać taki mebel do stylu w jakim urządzone jest całe wnętrze.
Postaw na funkcjonalność i wybierz szafy do przedpokoju, które spełnią wszystkie potrzeby domowników!

Share:
https://beesafe.pl/porady/sprzedaz-samochodu-wspolwlascicielowi/ https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-automat/ https://beesafe.pl/porady/zdane-prawo-jazdy/