Artykuły

Piękny taras – jak go urządzić?

Taras to idealne miejsce do odpoczynku – zarówno wiosną, latem, jak i wczesną jesienią. Aby jednak spędzanie czasu na nim było jeszcze przyjemniejsze konieczne jest zadbanie o to, aby znalazły się na nim wygodne meble i dodatki. Co wybrać? Jak urządzić tę przestrzeń z głową?

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Podstawą jest określenie naszych potrzeb oraz powierzchni, jaką możemy dysponować. Tarasy różnią się przecież wymiarami! Jeśli do dyspozycji nie mamy wiele przestrzeni konieczne jest wybranie lekkich i wąskich mebli ogrodowych – ich waga sprawi też, że w razie deszczu znacznie łatwiej i szybciej przeniesiemy je pod zadaszenie. Meble nowoczesne do ogrodu wykonywane są również z lekkiego aluminium – w tym przypadku będzie to strzał w dziesiątkę. Jeśli do dyspozycji mamy znacznie większy taras nie wahajmy się nabyć mebli drewnianych – są znacznie cięższe, jednak w przypadku dużej przestrzeni nie obciążą one optycznie tarasu.
Bez względu na rodzaj mebli możemy uzupełnić je miękkimi poduszkami do siedzenia, narzutami czy kocami, idealnymi na chłodniejsze dni.

Poza meblami koniecznie zadbajmy o to, aby nasz taras był ukwiecony – w tym celu konieczne będzie kupienie donic oraz sadzonek. W zależności od nasłonecznienia naszego tarasu wybierajmy rośliny lubiące słońce lub też preferujące miejsca zacienione.

Share:
https://hellheaven.pl/metalowy-stojak-na-reczniki-polaczenie-funkcji-i-estetyki-w-lazience/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ zobacz wiecej