W dzisiejszym czasu wiele osób jest zapracowanych, a praca w ośmiogodzinnym wymiarze godzin nie jest tak oczywista jak dawniej. Nic więc dziwnego, że wiele osób potrzebuje dobrego i solidnego odpoczynku, a sposobów na relaks jest wiele. Zamiast jednak siedzieć przed telewizorem i męczyć oczy, możemy spędzić ten czas wśród natury, na przykład w ogrodzie lub na działce. Oczywistym jest, że im lepiej urządzony ogród, tym przyjemniej się w nim przebywa, dlatego wiele osób interesuje się tematem aranżacji takiej przestrzeni. Wiele inspiracji znajdziemy w typowych poradnikach dla działkowiczów, jednak inspiracje dotyczące wystroju znajdziemy wszędzie, nawet w kuchni.

 

KUCHNIA A OGRÓD

 

Kuchnia jest miejscem wyposażonym w wiele sprzętu, który znajdzie zastosowanie także w kuchni. Oczywiście nie chodzi o to by gotować na łonie natury, choć i to można robić, ale o tym później. Bardzo dobrym przykładem może być użycie bańki na mleko, która będzie bardzo dobrą ozdobą. Możemy użyć jej jako konewki, stawiając ją nieopodal roślin, wypełnioną wodą, jednak to byłoby zbyt proste. Innym sposobem jest wypełnienie bańki ziemią i przesadzenie do niej kilku kwiatów lub innych roślin. Taki „wazon” możemy postawić gdziekolwiek, na przykład na tarasie i w ten sposób zyskamy piękną i oryginalną ozdobę, której próżno szukać w ogrodach innych osób. Jeśli jednak chcemy pójść jeszcze dalej, możemy za pomocą bańki stworzyć malutki ogród wewnątrz naszego ogrodu. Wystarczy, że wypełnioną ziemią bańkę, w której następnie przesadzimy rośliny, wkopiemy w ziemię na głębokość kilku centymetrów, tylko po to by nie przewrócił jej wiatr, a wokół bańki pozbędziemy się roślinności w promieniu 50-60 centymetrów w jej promieniu. Następnie wystarczy na brzegu okręgu poukładać kamienie wyznaczające granice, a w ziemi z której pozbyliśmy

ię roślin możemy posadzić kwiaty. W ten sposób będziemy mieć swój własny miniaturowy ogródek, który doda głębi całej przestrzeni. Taki zabieg jest tym lepszy, jeśli miniaturowy ogródek tworzymy z dzieckiem. Wówczas możemy powiedzieć, że od teraz ten ogródek będzie jego własnością. W ten sposób zapewnimy dziecku rozrywkę i nauczymy je odpowiedzialności, ponieważ będzie musiało dbać o rośliny, podlewać je, pozbywać chwastów i przycinać jeśli będzie taka potrzeba. Zamiast bańki sprawdzą się inne akcesoria kuchenne, jednak jej przewagą jest to, że jest emaliowana. Emalia jest powłoką powstałą ze sproszkowanego szkła, która bardzo dobrze chroni stal i sprawia, że bańka pozostawiona w ogrodzie nie będzie ulegała korozji ani innym uszkodzeniom powstałym w skutek zmian pogodowych. Ponad to dzięki zastosowaniu emalii, producent często nanosi na bańki różnorodne wzory, tak więc możemy użyć bańkę ozdobioną we wzory nawiązujące do natury, na przykład takie, które przedstawiają kwiaty. Innym sprzętem kuchennym nadającym się do wystroju ogrodu są duże, szklane pojemniki na suchą żywność, którą w tym przypadku nie wypełnimy makaronem ani ryżem, lecz ozdobnymi kamieniami czy szyszkami.

Kamienie możemy układać według ich barw, co jedynie spotęguje pozytywny widok. Pojemniki powinny być dobrze wyeksponowane i wypełnione do końca, by mieć pewność, że pusta szklana przestrzeń nie zadziała jak soczewka i nie spowoduje pożaru. Na świeżym powietrzu często dopisuje apetyt, dlatego w ogródku lub na działce warto mieć grill. Sam grill niezależnie od tego jaki posiadamy, będzie bardzo dobrą ozdobą, ponieważ będzie kojarzył się z czymś miłym, tak więc nawet najtańszy model sprawdzi się bardzo dobrze. Jeśli jednak ogród jest nasza pasją i możemy sobie pozwolić na przeznaczenie większego budżetu, możemy wybudować ceglany grill wolnostojący, który będzie duży i przy którym będzie mogła znajdować się skrytka na drewno. Jest pewne, że wszyscy goście będą pod wrażeniem kiedy gospodarz lub gospodyni rozpali taki grill, a cały ogród spowije wspaniały aromat piekących się przekąsek, karkówek czy kiełbasek.

 

PIĘKNA NATURA

 

Niezależnie od tego jak wspaniale urządzimy swój ogród i jakiego użyjemy do tego celu sprzętu, najważniejszą i najpiękniejszą ozdobą zawsze będzie natura. Każdy, nawet najmniejszy ogród można urządzić w taki sposób, by był piękny i możliwie najbardziej przestrzenny, dlatego warto wcześniej wytyczyć w nim ścieżki po których będziemy się poruszać, a resztę miejsca zagospodarować według własnych wymagań. Kwiaty i krzewy sprawią, że przebywanie w takim miejscu będzie bardzo relaksujące, a jeśli zasadzimy drzewa, wówczas efekt wypełni śpiew ptaków, które będą na nich przesiadywać.

 

https://naczynia.olkusz.pl/

 

 

Share:
zobacz zobacz wiecje https://chuck.com.pl/funkcjonalnosc-spotyka-design-hokery-do-kuchni-i-sekret-idealnego-wnetrza/