Artykuły

„Nowoczesne” na wiele sposobów. Urządzamy nowoczesną sypialnię!

Nowoczesne sypialnie – to dzisiaj najpopularniejsze hasło reklamowe wśród producentów mebli. Wielu z nich na swój sposób interpretuje słowo „nowoczesność”.

Niektórzy stawiają na wygląd futurystyczny, gdzie meble kojarzą się z podbojem podniebnych galaktyk. Inni powiedzą, że nowoczesność jest równa dynamice, a jednocześnie geometryczności mebli. Z kolei następni stwierdzą, że za awangardowe możemy uznać to, co de facto jest klasyczne. Ilu producentów – tyle pomysłów, dlatego urządzając nowoczesne sypialnie mamy dużą swobodę wyboru i możliwość własnej interpretacji pojęcia „nowoczesności”. Każdy jednak musi przyznać, że jej najlepszym wyznacznikiem jest łóżko. Unoszące się w powietrzu, okrągłe z zasłonami, faliste z profilowanym materacem, eleganckie drewniane – to tylko niektóre pomysły pasujące do określenia „nowoczesne”. Nie bez znaczenia są też barwy na jakie pomalowana jest cała sypialnia. Tu także ile osób, tyle zestawień. Jedni stawiają na łagodne, stonowane kolory w odcieniach szarości czy beżu. Inni pójdą w stronę kontrastu malując pokój najczęściej dwoma ostrymi kolorami, np. zielonym i żółtym czy pomarańczowym i szarym. Wystrój sypialni powinien współgrać z koncepcją wizualną całego mieszkania. Jeśli stawiamy na skórę – obijmy łóżko tapicerką. Jeśli wybieramy drewno – pomyślmy o meblach, np. w stylu japońskim. Nowoczesne sypialnie są dzisiaj nie tylko wyznacznikiem dobrego stylu i znajomości trendów. To także często odbicie statusu materialnego. Jednak nie trzeba przepłacać, żeby zabłysnąć. Wystarczy rozsądnie dobierać każdy element, nie tylko pod kątem wizualnym, ale także zwracając uwagę na estetykę wykonania, a przede wszystkim na trwałość i wygodę użytkowania wszystkich mebli.

Share:
live url https://podlasie24.pl/blok-promocyjny/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe-przewodnik-dla-poczatkujacych-20240429140745 zobacz wiecej