Artykuły

Nowoczesne łóżko – wypadkowa wielu zmiennych!

Łóżka nowoczesne to pojęcie, pod którym ukrywa się nie tylko kolor, materiał wykonania, kształt, ale także takie elementy jak zagłówek, stelaż, materac czy pojemnik. Dopiero wszystkie elementy połączone ze sobą dają odpowiedź na pytanie „łóżka nowoczesne do sypialni – czyli jakie?”

Kolor, materiał, kształt, a może stelaż? Co wpływa na nowoczesność łóżka?

Łóżka do sypialni nowoczesne – czyli jakie?” Takie pytanie zadaje sobie pewnie nie jedna osoba. Odpowiadamy! To nie tylko takie modele, które są ładne i oryginalne, ale także bardzo wygodne!

Przyjrzymy się każdej składowej.
Po pierwsze – kolor. Pastelowe barwy już dawno przestały być obowiązujące. Postaw na mocne kolory ramy łóżka oraz pościeli. Nie bój się pójść w stronę kontrastu i jaskrawych barw.
Po drugie materiał wykonania. Łóżka nowoczesne wybieraj z tego najbardziej trwałego – drewna. To materiał na tyle plastyczny, że można go barwić oraz obrabiać na wszystkie sposoby i według własnego gustu.
Po trzecie – kształt. Producenci mają dla nas pod tym pojęciem masę rozwiązań. Obok prostych, minimalistycznych łóżek, możemy postawić na bardziej fantazyjne – faliste, sprawiające wrażenie unoszenia mebla nad ziemią czy takie o ostrych liniach.
Po czwarte – zagłówek. Wpływa on nie tylko na jakość naszego wypoczynku (możemy z odpowiednim podparciem kręgosłupa oglądać telewizję czy czytać ulubioną książkę), ale także ma walory estetyczne, które świetnie podkreślą nowoczesny wystrój sypialni.
Po piąte – stelaż i materac. Dlaczego te dwa elementy idą ze sobą w parze? Materac bowiem bez stelaża nie wykorzysta w pełni swoich właściwości, a jak już wspominaliśmy nowoczesne łóżko to także wygodne łóżko. Jeśli zastanawiasz się nad rodzajem materaca i stelaża to dzisiaj proponujemy stelaż regulowany ręcznie bądź elektrycznie z materacem piankowym bądź lateksowym. Takie połączenie daje maksymalne odciążenie kręgosłupa i zapewnia poprawę jakości snu.
Po szóste – pojemnik. Łóżka nowoczesne to także funkcjonalność, dlatego te, wyposażone w pojemnik będą świetnym rozwiązaniem. Można w nich trzymać dodatkowe komplety pościeli czy niepotrzebne rzeczy, co oszczędzi wiele miejsca w całej sypialni.

Pamiętaj! Przy wyborze łóżka zwróć uwagę na każdy z omawianych elementów, ponieważ są one gwarantem nie tylko nowoczesności, ale także niezawodności przez wiele lat.

Share:
Metalowy stojak na ręczniki w stylu loft zobacz zobacz wiecje