Artykuły

Niewymagające parasole ogrodowe

Parasol ogrodowy to niezmiernie praktyczny element naszych tarasów, balkonów i ogrodów. Może być umiejscowiony w pobliżu domu lub w oddaleniu – w zależności od tego, gdzie chcemy wypoczywać w ciepłe dni. Umożliwia rozkoszowanie się ciepłym dniem, kiedy słonce świeci zbyt mocno i jest bardzo dokuczliwe. Jak dbać o niego, żeby służył nam przez lata?

Solidne parasole ogrodowe

Mniejsze parasole ogrodowe można przechowywać w okresie zimowym w pomieszczeniach. Choć właściwie większość parasoli ogrodowych wykonana jest z nadzwyczaj solidnych materiałów (stelaże z aluminium), z którymi nie dzieje się nic złego przez lata.
Czasze parasoli są pokryte wytrzymałą tkaniną poliestrową powlekaną specjalnym impregnatem. Parasole z dralonu (wysokogatunkowego włókna) są jeszcze trwalsze. Dralon jest wytrzymały na rozerwania, nie przepuszcza wody ani promieni ultrafioletowych, co jest szczególnie ważne dla naszego zdrowia.

Pokrowiec na parasol ogrodowy

Najlepszym (i jakże wygodnym dla nas!) sposobem na zabezpieczenie parasoli ogrodowych na zimę będzie założenie na nie specjalnych pokrowców. Są one bardzo wygodne w użyciu, dopasowane do rozmiaru parasola.

Silny wiatr

Musimy pamiętać o tym, że nawet najsolidniej wykonany parasol ogrodowy może ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu, kiedy jest rozłożony podczas silnego wiatru. Dobrze jest więc go składać, kiedy zapowiada się taki wiatr i kiedy wyjeżdżamy na dłużej.
Jeśli kupimy parasol ogrodowy wykonany z materiałów charakteryzujących się dobrą jakością, będzie nam służył przez lata.

Share:
live url https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz wiecje