Artykuły

Nieskazitelna forma ogrodu

Nowoczesna architektura stawia na prostotę środków wyrazu. Podobnie jak współczesne kreacje ogrodowe, które opierają się na elementarnych figurach i bryłach. Przypominają często kubistyczne dzieła sztuki, pokazane w wielkiej skali. Tworzone także światłem. Kiedy robi się ciemniej, to właśnie kontrast jasności i ciemności tworzy spektakularny wymiar ogrodu. jego nieskazitelnej formy nic nie może zakłócić. Wszystko powinno być proste i gładkie. Także meble ogrodowe.

Designerskie meble aluminiowe

Nie tylko ogród pojmowany jako całościowa kompozycja powinien być zredukowany do płaszczyzn wypełnionych kolorem, ale także jego poszczególne elementy jak meble ogrodowe muszą cechować się minimalistycznym designem. Takie właśnie są awangardowe meble aluminiowe, które doskonale dopełnią proste parasole do ogrodu.

Zredukowana natura

Redukcja to zasada w nowoczesnym ogrodzie. Redukuje się tutaj wszelką ozdobność na rzecz formy samej w sobie. Także natura i jej wytwory podlegają temu uproszczeniu. Roślinność w nowoczesnym ogrodzie zostaje sprowadzona do równych kwadratów cy prostokątów. Kamień naturalny pojawia się na elewacji lub na płocie, także jako wypełnienie figur geometrycznych. Meble ogrodowe rattanowe, aluminiowe czy technorattanowe również muszą być proste, odsłaniające swoją konstrukcję.

Szklane płaszczyzny

Najbardziej nieskazitelną formą, jaką możemy sobie wyobrazić, jest szklana płaszczyzna. Może ona pojawiać się jako szkło hartowane tworzące blat stołu ogrodowego. Jednak szklana forma to przede wszystkim okna panoramiczne czy zabudowy szklane (świetne miejsce dla ogrodu zimowego). Całoszklane powierzchnie, niczym niezakłócone, to nowoczesny element architektoniczny, umożliwiające otwarcie wnętrza na świat.

Share:
zobacz https://beesafe.pl/porady/mandat-z-fotoradaru/ https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/