Znalezienie odpowiednich mebli do pokoju dziecka może zająć nam nieco czasu. Wynika to przede wszystkim z konieczności dopasowania mebli do potrzeb dziecka.

W przypadku niemowląt meble powinny być wygodne w użytkowaniu przede wszystkim dla rodziców. Przedszkolaki mogą samodzielnie korzystać z komód, szafek – warto kupować te dedykowane dla dzieci. W przypadku nastolatków konieczne jest kupienie mebli, które umożliwią zarówno naukę jak i relaks po szkole.

Jakie łóżko dla dziecka?

Doskonałym rozwiązaniem w pokoju dziecka będzie łóżko drewniane oparte na klasycznej ramie. Takie łóżko wytrzyma przez wiele lat. Lite drewno jest niezwykle trwałym materiałem, odpornym na odkształcenia, zarysowania, działanie wilgoci, wody. Odpowiednio spreparowane wcześniej drewno nie będzie przyciągało insektów takich jak korniki.
Łóżko powinno być dopasowane do wieku i wzrostu dziecka. Niemowlęta powinny spać w łóżkach zabezpieczonych szczebelkami po bokach – dzięki temu nawet podczas niespokojnego snu nie spadną z materaca. Dzieciom w wieku przedszkolnym wystarczy łóżeczko z dodatkowymi belkami po bokach. Łóżko należy dobrać także ze względu na wzrost dziecka. Oczywistym jest, że nogi dziecka nie powinny wystawać poza obręb ramy.

Share: