Artykuły

Meble drewniane – trwałość i nowoczesność w dziecięcych pokojach

Urządzasz pokój dla swojego dziecka i nie wiesz jaki typ mebli wybrać? Obawiasz się, że stalowe meble, które są dzisiaj popularne w wystrojach nowoczesnych wnętrz za parę lat stracą cały swój urok?

Postaw na meble drewniane dla dzieci, które nie tylko przetrwają zabawy twoich pociech, ale także będą się świetnie prezentowały przez wiele lat oraz będą rosły razem z twoimi pociechami.

Meble sosnowe – idealne rozwiązanie do pokojów dziecięcych

Rodzajów drewna jest bardzo dużo. Dzisiaj polecamy meble z drewna sosnowego – materiału łatwego do obróbki, a jednocześnie trwałego i odpornego na czynniki mechaniczne oraz wpływ środków chemicznych. Meble drewniane dla dzieci wykonane z sosny mają także właściwości wspomagające zwalczanie drobnoustrojów, dlatego jest to idealna opcja dla dzieci ze skłonnościami alergicznymi, szczególnie tymi na kurz. Stawiając na ten materiał otrzymujesz gwarancję oszczędności pieniędzy. W Polsce sosna jest stosunkowo tanim materiałem, ponieważ tego typu drzewa jest u nas bardzo dużo. Kolejną cechą mebli sosnowych jest ich higroskopijność. Drewno cały czas „oddycha”, a tym samym wchłania i oddaje wilgoć dopóki nie będzie równowagi pomiędzy wilgotnością pomieszczenia a wilgotnością drewna. Dużą zaletą mebli sosnowych jest łatwość ich obróbki, co jest szczególnie ważne w przypadku mebli dla dzieci, ponieważ często życzą sobie one mebli w kształtach, np. wyścigówek czy zamków. Łatwiejsza obróbka nie idzie w tym przypadku w parze ze słabszą wytrzymałością. Drewno sosnowe cechuje się dużo odpornością na uszkodzenia mechaniczne, co jest istotne w przypadku szczególnie ruchliwych dzieci. Oczywiście na stan mebli drewnianych wpływa to, jak się z nimi obchodzimy, dlatego warto poświęcić czas na ich konserwacje, która zapobiegnie utracie koloru oraz niszczeniu mebla.

Share:
https://e-szczawnica.org/ogrzewacz-gazowy-na-taras-cieplo-gdziekolwiek-jestes/ live url https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/