Artykuły

Małe dziecko w domu – zapewnij bezpieczeństwo!

Obecność małego dziecka w domu to niewątpliwie wielka radość dla rodziców. Warto jednak wiedzieć, że szczególnie podczas stawiania przez dziecko pierwszych kroków jest ono narażone na liczne upadki i skaleczenia. Zadaniem rodziców jest jak najbardziej zminimalizować to zagrożenie. Jak? Pomogą w tym odpowiednie meble oraz specjalistyczne nakładki.

Rodzice dzieci często poszukują mebli o łagodnych rantach – coraz więcej salonów meblowych takie udostępnia. Meble dedykowane dzieciom to najczęściej niewielkie szafy, regały dziecięce, łóżka z dodatkowymi szufladami. Wielu producentów dba także o piękną kolorystykę, efektem czego meble są nie tylko bezpieczne dla dziecka, ale i piękne!

Zabezpieczenie ostrych rogów mebli

Regały dla dzieci powinny posiadać odpowiednie zabezpieczenie przez przypadkowym uderzeniem. Kanty mebli drewnianych w takim wypadku mogą nawet rozciąć skórę dziecka i zmusić do wizyty u lekarza. Aby zapobiec tej sytuacji warto wykorzystać gumowe nakładki na meble, które dostępne są w zestawach po kilka sztuk. Ten rodzaj nakładki może mieć różnorodne kolory, przez co dodatkowo ozdobi pomieszczenie. W przypadku dzieci ciekawskich również szuflady można zabezpieczyć zdejmowanymi rzepami. Dzięki temu dziecko nie przytrzaśnie sobie paluszków.

Share:
https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ Taboret industrialny stołek w stylu loft Stolik pomocniczy na laptopa loft