Artykuły

Łóżko – wyznacznik nowoczesności

Nowoczesność to dzisiaj trend, za którym podążać pragnie prawie każdy. Urządzając mieszkanie przeglądamy więc katalogi, chodzimy po sklepach szukając mebli będących jej odzwierciedleniem.

Jednym z najważniejszych wyznaczników słowa „nowoczesne” jest wygląd łóżka w naszej sypialni. Spędzamy tam przecież ponad połowę naszego życia nie tylko śpiąc i wypoczywając, ale także ciesząc się wspólnymi chwilami z bliskimi czy oddając się ulubionym rozrywkom, np. oglądaniu telewizji w łóżku z kubkiem świeżo zaparzonej kawy. Jakie powinny być nowoczesne łóżka do sypialni, żeby potrafiły sprostać każdemu wymaganiu, które stawia przed nimi osoba je użytkująca? Przede wszystkim nadal powinny być komfortowe, bo to najważniejsza cecha wszystkich łóżek. Odpowiednio dobrane materac oraz stelaż są podstawą jakości wypoczynku. Patrząc na wygląd nowoczesność przejawia się dzisiaj w paru elementach. Przede wszystkim samym kształcie łóżka, który powinien być geometryczny lub dynamiczny i falisty. Drugim elementem jest obicie. Tutaj preferowana jest oczywiście skóra, która sama w sobie jest odzwierciedleniem słowa „awangarda”. Kolejnym składnikiem są oczywiście kolory. Tutaj istnieją duże rozbieżności i nie da się jednoznacznie określić czy nowoczesne łóżka do sypialni powinny być beżowe, czarne czy w ogóle niemalowane. Wysokość łóżka także ma znaczenie. Za nowoczesne uznawane są tutaj dwie skrajności – łóżka wysokie oraz te w stylu japońskim, czyli bardzo niskie. Każdy z tych rodzajów ma zarówno swoje wady jak i zalety. Z niższych łóżek ciężej się wstaje, natomiast wysokie są niedostępne dla dzieci, które często uwielbiają leżeć w nich z rodzicami. Dzisiaj urządzając sypialnie mamy duży wybór i szeroki zakres interpretacji, dlatego warto nie tyle patrzeć na trendy, co na własne przekonania, ponieważ w przypadku łóżek nie ma jednomyślnego określenia na słowo „nowoczesne”.

Share:
Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/