Artykuły

Łóżko tak małe, że nie możesz się przewrócić na drugi bok? Wybierz łóżko podwójne!

Wszyscy znamy co najmniej jedną osobę, która ma problemy z zaśnięciem. Może ten problem dotyka nas samych? Wiercisz się w łóżku? Nigdy nie możesz znaleźć sobie miejsca?

Zasypiasz na środku łóżka, a budzisz się gdy już masz z niego zlecieć? Mamy rozwiązanie! Łóżka podwójne, które świetnie sprawdzą się nie tylko dla dwóch osób, na co wskazuje ich nazwa, ale także dla singla, który miewa problemy z zaśnięciem na niewygodnym, pojedynczym łóżku.

Wymiary łóżek dwuosobowych

Oczywiście w przypadku takiego mebla najważniejsze są jego wymiary, które należy dostosować do wielkości całego pomieszczenia. Standardowymi wymiarami takich łóżek są: 200×200 cm, 180×200 cm, 160×200 cm oraz 140x200cm. Obecnie największą popularnością cieszą się łóżka podwójne o wymiarze 160×200 cm. Takie wymiary łóżka stanowią kompromis pomiędzy wygodą użytkowania a zagospodarowaniem przestrzeni sypialni. Oczywiście nie możemy zapominać, że wybór łóżka powinien mieć na uwadze indywidualne cechy budowy fizycznej osoby, która będzie w nim spała. Należy zwrócić uwagę na jej wzrost i wagę, ponieważ w przypadku wysokich osób, często standardowe wymiary okazują się niewystarczające i należy wybierać opcje przedłużone do 210 lub 220 cm długości.

Łóżka podwójne a nowoczesność

Łóżka podwójne mają także swoje walory estetyczne – świetnie wpisują się w wystrój nowoczesnych sypialni. Nie zapominajmy także o wyborze materaca oraz stelaża. Odpowiedni dobór tych elementów zapewnia należyty komfort w trakcie snu oraz poranek bez bólu pleców. Jeśli lubimy czytać w łóżku, albo oglądać w nim telewizję, warto wybrać łóżko z zagłówkiem, które umożliwi nam komfortowe siedzenie i oddawanie się codziennym przyjemnościom. Łóżka podwójne mogą także odnosić się do mebli z wysuwanym drugim miejscem do spania. Idealnie sprawdzi się to w przypadku dwójki dzieci, które mają wspólny, niewielki pokój.

Share:
Wysoka osłonka na donice do salonu z drewna i metalu zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-rejestracja-samochodu/